Alanyaspor'daki kariyerinde birçok takımı peşinden koşturan Anastasios Bakasetas için Trabzonspor, 3 milyon euro bonservis ve sonraki satıştan da yüzde 20 pay verme sözü ile Yunan futbolcuyu kadrosuna katmıştı. Yıldız oyuncu o günden bu yana takımının en çok skor katkısı üreten ismi olmayı başarırken ülkesinde de milli forma ile kaptan olarak sahaya çıkmaya başladı. Değerini giderek katlayan ve geride kalan sezonda da iyi işlere imza atan 29 yaşındaki deneyiml ismin kotnratı haziran ayında sona eriyor. Bunun için de 31 Aralık'tan önce serbest kalmasını engellemek için sözleşme imzalanması gerekiyor.


Fc8kZ8fXwAQS5dx


2 kupa kazandı

Küme düşme hattına kadar gerilediği 2020-2021 sezonunda Abdullah Avcı ile yeni bir döneme başlayan Trabzonspor'da birçok isim gündeme gelmiş, deneyimli çalıştırıcı o günkü kararını Yunan maestrodan yana kullanmıştı. Tercihinin ne kadar doğru olduğunu her fırsatta attığı gollerl ipsat eden Bakasetas, önemli istatistikler yakalamayı da başardı. Bordo mavili forma ile 103 maçta 28 gol atıp 21 de asist yaparak 0.50'nin üzerinde ortalamaya sahip oldu. 1 Süper Lig ve 1 Süper Kupa olmak üzere 2 kupa sevinci yaşadı.


EtEb28eXUAQ-W2_

Kontratı sona eriyor

Bakasetas ile 3.5 yıllık kontrat imzalayan Trabzonspor'da artık yeni sezon öncesinde yeni sözleşme çalışmaları başladı. Eğer 31 Aralık'a kadar mutabakat sağlanamazsa Yunan yıldızın farklı takımlarla görüşmek ve yazın ise bonservis ödenmeden takımdan ayrılması ihtimali doğuyor. Bunun önüne geçmek isteyen yönetim de orta sahadaki en önemli dişlisini elden kaçırmamak adına yeni öneri ile masaya oturacak. Bakasetas'a zam yapılması da bekleniyor.

trabzonspor-transfer-haberleri-serie-a-ekibi-anastasios-bakasetas-icin-devrede-1652174823891

Talipleri var

12 milyon euro serbest kalma bedeli buluann Anastasios Bakasetas, milli takımda gösterdiği performansla da ön plana çıkıyor. Önceki gün Kuzey İrlanda karşısında 1 asist yapan ve 1 de penaltıdan gol atarak ülkesine 3 puan getirmeyi başaran tecrübeli futbolcu için özellikle Alman ve İtalyan ekiplerinin devrede olduğu biliniyor. Şu ana kadar resmi teklif gemese de menajerler araıclığı ile temaslar sağlanıyor. Yönetim ise serbest kalma ücreti ödenmedikçe oyuncusundan vazgeçmemekte kararlı.