Bakasetas, Antalya’da gerçekleştirilen hazırlık kampında çok iyi bir şekilde çalıştıklarını belirterek, “Kısa geçen hazırlık süreci bizim için iyi oldu. Araya girmeden önceki son maçlarda skor ve performans olarak bazı zorluklar yaşadık. Hatalarımızı düzeltip geliştirme konusunda çalışma fırsatımız oldu. İyi çalıştığımızı düşünüyorum, hem bizim hem de hocamızın adına. Ligin geri kalanı ve önümüzdeki zor maçlar için hazır olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Anastasios Bakasetas

Yunan yıldız Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu’nda Yılport Samsunspor ile karşılaşacağımız maçla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kupa bizim için önemli çünkü Trabzonspor gibi bir takımda oynarsanız bütün kupaları kazanmak istersiniz. Bu kupa da önemli bizim için. Fenerbahçe maçı da bizim için önemli çünkü derbiler özel olur. Bütün maçlarda olduğu gibi bu maçı da kazanmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Anastasios Bakasetas

Bakasetas, başarı anlamında bir sınır belirlemediğini vurgulayarak, “Ben her zaman limitlerini zorlamayı ve ileri götürmeyi seven birisiyim. Hırslı ve hedefleri olan birisiyim. Her seferinde daha iyisini başarmaya çalışıyorum. Elimden geldiği kadar kendimi geliştiriyorum. Trabzonspor ailesine, oyuncularına, teknik ekibine bu konuda teşekkür ediyorum. Kendimi geliştirebilmem için buraya geldiğim ilk günden beri bana destek oluyorlar. Şuan hayal ediyorum ve kendime bir limit koymuyorum. Kendim için de takım için de. Hedefler hiçbir zaman bitmez her sene ligi ve her kupayı kazanmak istersiniz. Ben de takımıma elimden gelen her şeyi vermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Anastasios Bakasetas

Çilingir lakaplı maestro, iyi bir şekilde geliştiklerini söyleyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hepimiz insanız ve hata yapabiliyoruz sadece futbol oynuyoruz. Kendimizi eleştirebilmemiz önemli. Sadece hoca değil aynı zamanda oyuncular da kendilerini eleştirip geliştirmeli. Geçtiğimiz bir buçuk yılda da özellikle son 1 ayda, geçtiğimiz 1.5 yıllık süreçten daha kötü oynadığımızın farkındayız. Bu hazırlık sürecinde topa sahip olma ve fırsat yaratma konusunda iyi çalıştık, rakiple yüzleşme konusunda daha iyi olacağımızı düşünüp inanıyorum. Konyaspor ile oynadığımız maçta öndeyken yediğimiz kolay gollere bakacak olursak bu bizim yaptığımız bir hataydı. Bunu düzeltmemiz gerekiyordu. Bu sadece oyuncu bazında olmaz günümüz futbolunda bütün takımı ilgilendirir. Savunma hücumdan, hücum da savunmadan başlar. Kollektif bir yapısı var bunun. Hatalarımızı düzelttik, kendimizi geliştirdik ve kendi aramızda bunun üzerine çok konuştuk diye düşünüyorum.”

Anastasios Bakasetas

Bakasetas, Dünya Kupası’nı kazanan Arjantin ve bu arenada boy gösteren oyuncularla ilgili, “Benim açımdan bakacak olursak bu sadece Messi ile ilgili değil Arjantin’i gerçekten çok seviyorum. Onların futbola olan yaklaşımını ve tutkusunu seviyorum. Biz de şanslı olduğumuzu düşünüyorum böyle güzel bir maç izledik. Açıkça söylemek isterim ki bütün dünya kupası maçlarını izlemedim ama final maçı futbol tarihinin en iyi maçlarından biri olduğunu düşünüyorum. Siopis ile benim sevinç videoma bakacak olursanız da tabii ki mutlu oluruz çünkü Arjantin kazandı. Yeni jenerasyonda uygun bir karakter yapısı yok. İstikrar ve disiplin ne yazık ki yok. Üst seviyeye ulaşmak çok zor bir şey. Messi ve Ronaldo’nun son 15 senede yaptığı harika şeyler. Bunu daha göremezsiniz. Bu seviyede elbette yeteneğe ihtiyacınız var ama mental yapınızın yetenekle örtüşmesi gerekiyor. Böyle olmazsa üst seviyeye çıkamazsınız. Yetenekli birçok oyuncu var ama mental anlamda aynı seviyede olamıyorlar. Her gün kendinizi geliştirmeniz için çok çalışmalısınız. Daha iyi olabilmek için çok saba sarf etmeniz gerekiyor. Yetenekli oyuncuyu izlemek çok başka bir şey ama bana göre karakter sunmanız gerekiyor. Hem kendiniz hem takım için. Arjantin’in burada yapmış olduğu şey gerçekten çok iyi bir örnek. Birlikte çalıştılar. Messi’nin yarattığı tek şey takımı organize etti ve bireysel yetenekleri gösterdi” yorumlarına yer verdi.

Anastasios Bakasetas

Deneyimli futbolcu son olarak daha fazla taraftar desteği istediklerini ifade ederek, “Tabii ki daha fazla taraftar desteğinin olması bizim için iyi bir şey. Tartışılamaz bu. Dünya genelinde yaşanan finansal sorunlardan kaynaklı olarak bir miktar bu sayının düşmüş olacağını düşünüyorum. Süper Lig maçları içinse henüz bir şey diyemem çünkü daha çok erken. Geçen sene evimizde namağlup oynadık. Sadece 2 maç kaybettik. 6-7 maçlık galibiyet serilerimiz oldu. Takımların her başarılı olduğu gibi zor dönemleri de oluyor. Taraftarımızın ilgisine tekrar değinecek olursak, bu sene örnek vermek gerekirse farklı farklı alanlarda da yarışıyoruz. Bunu oynadığımız futbolu beğenmeme konusunda bir şey söyleyemem ama şunu söyleyebilirim dünya genelinde yaşanan ciddi ekonomik bir kriz var. Kendi tarafımızdan yorum yapmak gerekirse de taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Bizim için güç oluyor. Geçtiğimiz sene Ocak sonrasından örnek verirsek bizim için çok büyük destek vermişlerdi. Bugünden itibaren de gelirlerse eğer bize yardımcı olacaklardır. Kupayı geçen sene sadece biz kazanmadık, teknik ekip veya yönetim de kazanmadı. Hep birlikte olup kazandık. Şampiyon olmaya gelecek olursak da liderle aramızdaki fark çok az. Türkiye’de geçen sezon harici kimin şampiyon olacağını asla bilemezsiniz. Fark çok hızlı şekilde kazanılabilir. Önümüzde kupa maçının ardından Fenerbahçe maçı var. Derbiler önemlidir. Aramızda 6 puan fark var ve kazanırsak bu fark 3’e inecek. Sadece bir maç demek oluyor bu. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Taraftarlarımıza da çok ihtiyacımız var, eminim ki gelecekler ve bize ilk dakikadan itibaren destek vereceklerdir” açıklamalarına yer verdi.
Anastasios Bakasetas