Fenerbahçe'li oyuncu Andre Ayew'in açıklamalarından satır başları;

"Burada henüz elimden gelenlerin tamamını yapmış değilim. Burada kendimi evimde hissediyorum. Kiralık olmam fark etmez. Bu formaya layık olmam gerekiyor."

"Önemli olan içinde bulunduğu durum. Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu durum benim kişisel planımdan daha önemli. Burada olmaktan ben de ailem de mutluyuz. Burada oynamaktan bu statta oynamaktan bu taraftarlar önünde oynamaktan mutluyum."

"Kiralık olarak forma giyseniz de o kulüp için mücadele ediyorsunuz. O kulübün formasını giyiyorsunuz. Şu an için durum böyle ancak gelecek için bir şey söyleyemem."
"Futbol bir takım oyunu... Kendi açımdan konuşursam gidişatı belirleyen bir oyuncu olmam gerekiyor. En uçta oynayan oyuncu belki değilim ama gol atmak, asist yapmak için buradayım. Ligi anladım, fizik olarak hazır durumdayım. Olumlu şeyler var şu an hayatımda."

"Bu kulübü tanıyan, tecrübeli bir hocayla çalışmaya başladık. Erken yaşta antrenörlüğe başlamış. Geçmişini inceleme fırsatını buldum. Zor durumdaki takımları kurtarmış. Milli Takım antrenörlüğü yapmış. Felsefesini, ne istediğini gayet iyi anladım."

"Hocamız Ersun Yanal, saha içi ve saha dışında ne istediğini net bir şekilde ortaya koydu. Oyuncularla şakalaşıyor, yakın ilişkiler kuruyor."

"Türkiye'nin farklı bir lig olduğu hep konuşuluyor. Ne kadar farklı olabilir diye düşünüyorduk ama buraya gelince bir de Fenerbahçe'de olunca bunu anlıyorsunuz. 6 ayda 3 antrenör biraz fazla ama bu bizim işimizi iyi yapmadığımızı gösteriyor."
.
"Hepimiz Slimani'yi, kalitesini biliyoruz. Her oyuncunun kariyerinde sıkıntılı dönemleri oluyor. Ben onu çok yakından tanıyorum. Onun bize maç kazandırabilecek bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Bizim yapmamız gereken onu daha fazla topla buluşturmak."

"Islam sahaya çıktığı her maç yüzde yüzünü veren bir oyuncu. Birçok sprint atıyor, çok koşuyor. Biz ona güveniyoruz. İnşallah ikinci yarıda istediği golleri atacak.".