Geçtiğimiz gün Marius Copil'i üç saat süren mücadelenin ardından 6-7, 6-4 ve 7-6'lık setlerle mağlup eden Andy Murray, çeyrek finale yükseldiği ATP Washington turnuvasından çekildiğini duyurdu.
Yaklaşık bir yıl kendisini kortlardan ayrı bırakan ağır kalça sakatlığı sonrası yavaş yavaş tekrar tenise ısınan dünya eski 1 numarası Murray, kendisi için oldukça yıpratıcı geçen maçın ardından sağlık durumunu düşünerek turnuvaya devam etmeme kararı aldı. Böylelikle Murray'nin çeyrek finalde karşılaşacağı Alex De Minaur doğrudan yarı finalist oldu.
31 yaşındaki Murray ayrıca, 6-12 Ağustos tarihleri arasında Toronto'nun ev sahipliğinde düzenlenecek Rogers Cup'tan da çekildiğini açıkladı. Murray'nin bu kararı sonrası sezonun prestijli Masters turnuvalarından Rogers Cup'a, kariyerinde Grand Slam şampiyonlukları bulunan bir diğer isim Stan Wawrinkadavet edildi.
Washington'da yerel saatle sabaha karşı 03:01'de biten Marius Copil maçının ardından bir duygu patlaması yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan Andy Murray, daha sonra yaptığı basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Kariyerim boyunca birçok kez uzun süreli maçlar oynadım. Ama sabaha karşı üçe kadar kortta kalmak kimse için iyi bir şey değil. Maç sonrası duygularım bir anda açığa çıktı." ifadelerini kullanmışti.
Kaynak:Eurosport