Ankaragücü başkanı Faruk Koca, Beştepe Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Sol stoper ve ön libero transferi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Koca, taraftarın da devamlı savunma transferini sorduğunu söyleyerek, "Yeni aldığımız Uros Radakovic, Konyaspor maçında oynayabilir. Stoper transferi için bir oyuncuyla anlaştık, sağlık kontrolünden geçiyor. Transferin durumu yarın netleşir. Her şey bitmeden isim vermiyoruz. Ön liberodan haber bekliyoruz. Ön libero transferi de yabancı olacak." ifadesini kullandı.

Başkan Faruk Koca, kombine satış fiyatlarının istedikleri seviyede olmadığına vurgu yaptı..

Londra'da 3 ay önce yaşamış odluğu bir anısına değinen başkan Faruk Koca, Premier Lig temsilcisi Arsenal'in en düşüğü bin 640 sterlinden olmak kaydıyla 40 bin kombine sattığını ifade ederek  şunları söyledi:

"Kombine satışlarından istediğimiz seviyede değiliz. Arsenal'de kombine sırası için bile 10 yıl bekleyenler var. Şimdiden yeni stadımızın 2024'ün sonu ya da 2025'in başında biteceğini ve 45 bin kapasiteli olacağını, Türkiye'nin en iyi stadı olacağını söylüyorum. Şimdiden Ankara'nın bütün dinamikleri kombineler için harekete geçsin. Kombine satımıyla ilgili ilgili kampanya başlatmaya hedefliyoruz. 85 milyon paund Arsenal'in kombine geliri. Dizayn formasından 47 milyon paund kazandılar. Biz de şu an kombine rakamı 3 bin civarında. Söylediklerimi ütopik buluyor olabilirsiniz ama neden Arsenal gibi olmayalım? 2,5 yıldır kulübün içindeyim bütün mesaim para aramak. Ben artık kitleden destek bekliyorum. Taraftara destek olmak da Ankara sivil toplum kuruluşlarının, ticari hayatın sorumluluğunda. Yeni stat açıldığında 40 bin kombineyle çıkmak istiyoruz. Sponsorlara da diyeceğiz, 'Kombine alın' diye. Bu yıl içinde, 2 yıl sonra açılacak yeni stadın kombineleri satışa çıkacak." (AKŞAM GAZETESİ)