Rıza Çalımbay'dan Eto'o ve Nasri tepkisi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Rıza Çalımbay'dan Eto'o ve Nasri tepkisi

Antalyaspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi.

- Antrenmanda olmayan adamı çok hırslıydı diye yazıyorlar! -

Yalan haber yapanlara tepki gösteren Rıza Çalımbay, "Ben anlamıyorum nasıl yapıyorlar, nasıl ediyorlar. Nasri sakat antrenmana çıkmıyor ancak ’antrenmana çıktı’ diye yazıyorlar." diyen Çalımbay, "Nasri antrenmanda yok. Antrenmanda olmayan bir adamı ’antrenmana katıldı’ şeklinde yazıp üzerine de yorum yapıyorlar. Böyle bir şey olduğu zaman iyi niyet aradan gidiyor. Biz nasıl dürüstsek, işimize saygılıysak herkes işine saygılı olmalı. Nasri ile yaşanan konuda teknik direktör olarak gerekeni yaptım. Nasri belki yanlış anladı. Belki bizim ortamımızı, düzenimizi, hiçbir şeyimizi bilmiyordu. Orada bir uyarıydı bu. Bu uyarı aldı başını gitti ve antrenmanda olmayan arkadaşımızı antrenmanda diye gündeme getirdiler." dedi.

- Samir Nasri Kayserispor maçında oynayabilir! -

Nasri hakkında son durumu aktaran Çalımbay, "Galatasaray maçında Nasri oynasaydı 3-4 hafta yoktu. Kendisi de oynamak istemedi. Doktor raporu da vardı ve oynamadı. Yani Nasri’yi 'antrenmanda çok hırslıydı' diye yazmışlar. Antrenmanda yoktu ki nasıl hırslı olsun. Kendisini iyi hissederse, oynayabilecek düzeyde olursa Kayserispor maçında oynayabilir." ifadelerini kullandı.

- Eto'o probleminin çözüleceğine inanıyorum! -

Kaptan Samuel Eto'o hakkında da konuşan Rıza Çalımbay, "Küçük olayların sahaya yansıması istediğimiz şeyler olabilir. Onlara da izin vermeyeceğiz. Eto’o’nun olayı saha dışında olmasına rağmen hiçbir zaman saha içine yansımadı. O işini iyi biliyor. Antrenmanda antrenmanı yapıyor, sahada da işini yapıyor. Yönetim ile Eto’o’nun arasındaki bir problem. Onu da en iyi şekilde çözeceklerine inanıyorum. Geçen sezon nasıl tek yürek olunduysa aynı şekilde tek yürek olursak kolay kolay zorluk yaşayacağımıza inanmıyorum." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER