Denver Nuggets maçında Jokic ile girdiği bir mücadeleden sonra ayak bilediğinde ağrı hisseden ve sektiği görünen Anthony Davis için kötü haber kulübü La Lakers'tan geldi. Tüm zamanlara göre en ekeftif basketbolunu oynayan Davis, tam bir belirsizliğin içerisine düştü. Uzun forvet pozisyonunda oynayan Anthoney Davis'in sakatlığı hakkında La Lakers kulübü, "Lakers takım doktorları ve dış uzmanlarla yapılan kapsamlı istişarelerin ardından Anthony Davis'in sağ ayağında stres yaralanması olduğu belirlendi. Davis süresiz olarak oyundan çıkacak. Uygun olduğunda daha fazla güncelleme sağlanacaktır." açıklamasında bulundu.

Anthony Davis ne zaman geri dönecek?

Anthonydavis (1)

NBA'de izlemekten en çok zevk alınan oyuncuların başında gelen Anthony Davis, en iyi sezonunu geçirdiği bir dönemde talihsiz bir sakatlık yaşadı. Denver Nuggets karşılaşmasında Jokic ile girdiği bir ikili mücadele sonrası seken Anthony Davis, sakatlanarak oyunu terketti. Geçtiğimiz hafta oynanan bu maçtan sonra herhangi bir maça çıkmayan Davis için  hayranları, 'Anthony Davis sakatlığı nedir, ne zaman parkelere geri dönecek gibi" araştırmalar yapıyor. Yıldız isimle ilgili durumun bir hayli merak edilmesinin ardından  La Lakers kulübü sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak sakatlıkla alakalı, "Lakers takım doktorları ve dış uzmanlarla yapılan kapsamlı istişarelerin ardından Anthony Davis'in sağ ayağında stres yaralanması olduğu belirlendi. Davis süresiz olarak oyundan çıkacak. Uygun olduğunda daha fazla güncelleme sağlanacaktır." ifadelerini kullandı. 

Lebron James mutsuz

Gelmiş geçmiş en iyi NBA oyuncuları arasında gösterilen 37 yaşındaki Lebron James, takımın bu sene gösterdiği performanstan mutlu değil. Bir süredir takım içi dengeleri hakkında açıklamalar yapan ve memnun olmadığını ifade eden King Kong, Anthony Davis'in sakatlığı sonrası da morali en çok bozulan oyuncuların başında geldi. Takımın en kilit isimlerinden Anthony Davis, bu sezon gösterdiği performansla göz doldurmuştu. 

Davis bu sezon maç başına 27.4 sayı ve 12.1 ribaund ortalamaları yakaladı. Sakatlanmadan öncek, son beş maçında ortalama 40 sayı atıyordu ve Lakers'ın sezona 2-10'luk korkunç başlangıcından sonra 13-18'e geri dönmesine yardımcı oldu.

Lakers, geçtiğimiz sezon yapmakta zorlandıkları bir şeyi onsuz kazanmanın bir yolunu bulmak zorunda kalacak. Geçen sezon Davis, MCL ve sağ ayak bileğinden sakatlıklar geçirdiğinde takım 16-27 galip geldi ve LA, Nuggets'ı yendiğinden beri onsuz maçların üçte ikisini kaybetti.