İsrail'den Trabzonspor'a geldikten sonra yakaladığı çıkışla taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanan Anthony Nwakaeme, bordo mavililere kazandırdığı kupalarla birlikte adını tarihe altın harflerle yazdırmıştı. Attığı goller ve yaptığı asistlerin yanı sıra saha içindeki renkli kişiliğ ile de herkes tarafından sevilen Nijeryalı oyuncu, sona eren kontratının ardından kendisine yapılan teklifleri reddetmiş, Suudi Arabistan ligi temsilcilerinden Al Fahya'ya imza atmıştı. Ancak buradaki kariyeri kısa sürdü. Bugün İstanbul'a geldi ve Beşiktaş'a imza atacağı konuşuluyor.


N'Koudou gönderilecek

Dünya Kupası için verilen arada transfere odaklanan Beşiktaş'ta özellikle sol taraftaki sorunun giderilmesi için harekete geçilmişti. Masuaku'nun sözleşmesini feshetmeye çalışan Kartal, kontratını tamamlayacak N'Koudou için de taliplerine kolaylık sağlayacaktı. Katar'daki turnuvada başarılı bir grafik çizemeyen deneyimli oyuncunun yerine takviye yapmayı hedefleyen yönetimin listesindeki ilk isim Anthony Nwakaeme oldu.

tony nwakaeme


İstanbul'a geldi

Öğle saatlerinde sahip olduğı Instagram hesabından paylaşım yapan ve "Sana hikayenin tamamını anlatsam" notunu iliştiren Afrikalı yıldızın bu gönderisinin Süper Lig'e geri dönüş mesajı olduğu yorumları yapıldı. Sol kanadını revzie etmekte kararlı olan Beşiktaş'ın da imza attırma konusunda avantajlı konumda bulunduğu konuşuluyor. Al Fahya'nın içinde bulunduğu kötü durumdan dolayı heyecan duyacağı yeni bir adrese gitmeyi düşünen Nwakaeme'nin devre arasından sonra Beşiktaş forması giymesine kesin gözle bakılıyor.