Sarı lacivertlilerin 4.2 milyon Euro'ya bonservisini aldığı Bruma, Süper Lig'de yalnızca 1 karşılaşmada 27 dakika oynamış ve ara transfer döneminde Braga'ya kiralık göndermişti. Yeni kulübünde adeta fırtınalar estiren Portekizli yıldız, ülkesinde O Jogo gazetesi tarafından kış ayının en iyi transferi seçildi.

Braga anlaşmaya göre, satın alma opsiyonu ile birlikte aldığı futbolcunun isterse kiralama kontratinı bir sezon daha uzatabilir. O Jogo gazetesi muhabiri Francisco Sebe, Sabah Spor'a 28 yaşındaki yıldız futbolcunun Portekiz ligindeki etkisini ve oradaki geleceği hakkında açıklamada bulundu.

"Bruma, Braga'nın sol kanadı için çok önemli durumda. Portekiz'de kış ayının en iyi transferi oldu. Rakip defansları yarıp geçebilir ve böyle bir oyuncu her zaman takımlar için faydalıdır. Geniş alanlarda etkili olmasının yanı sıra halihazırda uluslararası bir statüye sahip"

"Ayrıca PSV ve Fenerbahçe gibi kulüplere transfer olduğu için deneyim biriktirdi. Ben bu noktada üç büyüklerden birinin, Bruma'yı potansiyel bir takviye olarak göreceğini sanmıyorum. Ancak Sporting onu yakından takip ediyor."

"Braga'da iyi oynuyor ve böyle devam ederse, yabancı kulüplerin dikkatini çekmesi mümkün. Bonservis konusunda bir anlaşma olursa 2-3 milyon Euro'yu gözden çıkartırlar."