Türkiye, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin yaralarını sarmak için birlik oldu. Asrın felaketi olarak değerlendirilen depremden 10 ilimiz etkilendi. Deprem, Malatya’lı Altun ailesinin de evlerini terk etmesine sebep oldu. Çadırda kalmaya başlayan ailenin 9 ve 13 yaşında iki çocuğu bulunuyor. Zorlu şartlar altında hayata tutunmaya çalışan Altun ailesine destek İstanbul’dan geldi. Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Arda Güler, Altun ailesinin çocuklarını telefonla arayarak moral verdi.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen Malatya’da vatandaşlar yardım çadırında yaşamaya başladı. Başakşehir Belediyesi tarafından depremzedelere yardım etmeleri için bölgeye gönderilen görevliler Altun ailesinin acına ortak oldu. Muhammet Şevki Altun ve Muhammet Yasir Altun kardeşlerin Arda Güler ile iletişim kurması sağlandı. Genç Fenerbahçeliler derneğinin de desteği ile Arda Güler ile görüntülü konuşma yapan Altun kardeşler moral depoladı.

arda-guler-1650547132-84054

Arda Güler’den İmzalı Forma Sözü

Fenerbahçe’nin ve ülke futbolunun parlayan yıldızı Arda Güler, depremin ilk gününden itibaren bölgedeki vatandaşlara yardım elini uzattı. Genç yıldız, Muhammet Şevki Altun ve Muhammet Yasir Altun kardeşlere imzalı forma sözü verdi. Altun kardeşlerin büyüğü Muhammet Şevki Altun, en sevdiği futbolcunun Arda Güler olduğunu belirtti. Hayatında ilk kez bir futbolcuyla görüştüğünü belirten 13 yaşındaki Muhammet Şevki Altun, ‘’Depremden dolayı çok üzgündüm. Arda ağabey ile görüştüğümde ilk kez mutlu oldum ve huzurla uyuyabildim. Arda Güler bizi Fenerbahçe tesislerine davet etti, ayrıca imzalı forma sözü verdi. En yakın zamanda ziyaretine gitmek istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

0x0-depremzede-kardeslere-arda-guler-morali-imzali-forma-sozu-verdi-1676293648280

Depremi Unutturan Görüşme

Muhammet Şevki Altun ve Muhammet Yasir Altun kardeşlerin babası Mehmet Nabi Altun, Arda Güler’e minnettar olduğunu belirtti. Baba Altun, Arda Güler’in yetenekli olduğu kadar çok iyi kalpli bir insan olduğuna dikkat çekti. Çocuklarının Arda Güler sayesinde rahat bir uyku uyuduğunu belirten Mehmet Nabi Altun, ‘’Arda Güler her zaman yanımızda olduğunu ve yardım etmek istediğini söyledi. Çocuklarımın en sevdiği ve hayran olduğu futbolcu. Onunla konuştukları için çok heyecanlandılar ve mutlu oldular. Destekleri için çok teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Süper Lig’de maçların başlaması ile birlikte Muhammet Şevki Altun ve Muhammet Yasir Altun kardeşlerin Fenerbahçe tesislerini ziyaret etmesi planlanıyor. İlk kez stadyuma gidecek olan Altun kardeşler büyük bir heyecanla maç gününü bekliyor.