Yeni sezon öncesinde takımın en önemli parçalarından biri olan Arda Güler'in Fenerbahçe'de oynamaya devam edip etmeyeceği sadece sarı lacivertli taraftarlar değil Türkiye ve Avrupa'nın birçok ülkesinde yakından takip ediliyor. Golden Boy'a da aday gösterilen genç futbolcunun geleceği bugün masaya yatırıldı.


Milli maçtan sonra konuştu

Türkiye'nin Galler ile oynadığı ve 2-0 kazandığı maçta nefis bir gole imza atarak dikkatleri yeniden üzerinde toplayan Arda Güler, karşılaşma sonrasında açıklama yapmıştı. Arda, geleceğiyle ilgili soruya, "Öncelikle her şeyin, herkes için hayırlı olmasını istiyorum. Başka bir şey de söylemek istemiyorum" demişti.

6492ff0380a03220308f5028

Devler onun peşinde

Geride kalan sezonda Fenerbahçe formasını giydiği maçlarda ortaya koyduğu oyun, yeteneği ve asistleri ile adını her geçen gün daha da yukarı çekmeyi başaran Arda Güler'in sahip olduğı 17.5 milyon euroluk serbest kalma maddesi birçok Avrupa takımının da iştahlanmasını sağlamıştı. Oynamak istediği bir kulübe gitmeyi hedefleyen genç futbolcunun Sevilla'yı istediği ve Benfica'da da oynayabileceği öğrenilmişti.

6492ff4280a03220308f502a

Avrupa'nın gözdesi

Kendi yaş kategorisinde en yetenekli futbolcular arasında gösterilen Arda Güler için birçok Avrupa devinin devrede olduğu ve serbest kalma maddesini ödemeyi kabul ettiği dile getirilmişti. Ajax, Benfica, Napoli, Leipzig, PSG, Bayern Münih, Liverpool, Newcastle United, Milan, Borussia Dortmund, Arsenal ve Tottenham genç yıldızı isteyen takımlar arasında yer alıyor.

Toplantı yapıldı

Takımdaki geleceği konusundaki soru işaretleri devam eden Arda Güler bugün Başkan Ali Koç ile bir araya geldi. Başkanın 1 yıl daha kadroda kalarak yıldızını daha da yükseltmek istediği Arda ile yaptığı toplantıdan nasıl bir sonuç çıktığı bilinmezken, genç futbolcunun toplantı çıkışında keyifli olduğu gözlendi.