Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler'in ilk teknik direktörü Erol Tokgözler, Hollanda devi Ajax ile transferde ismi geçen Arda Güler'in geleceği hakkında flaş açıklamalarda buulndu.

Takvim gazetesinin haberine göre; Tokgözler, 2025 senesine kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi olan Arda Güler'in Ajax'a transfer olması yönünde bir öneride bulundu.

Tokgözler, yaprığı açıklamada,  "Arda'nın babası Ümit Güler ile konuştuk. 'Valla hocam dünyada her takıma transfer olduk' diyerek bana belirsizliği anlattı. Ajax tabii ki bu işin okuludur. Arda oradan mezun olursa kariyerine çok şey katar. Ajax mükemmel bir kulüptür. İtalya'dan bir takıma gideceğine oraya gitmesi bence çok daha iyi olur. Mert Çetin ve Salih Uçan örneği var. İtalya'da performans, Hollanda'da ise gelişime daha çok bakıyorlar" ifadelerini kullandı.

Genç oyuncunun duygularını artık daha iyi yönetebildiğini ifade eden Tokgözler, "Jorge Jesus, Arda'ya hiç haksızlık yapmıyor. Arda da 1 dakika bile oynasa takıma değer katıyor. Arda'nın bu transfer olmasa bile bir sonraki transferde rekor kıracağını düşünüyorum" şeklinde düşüncelerini belirtti.