Transfer döneminde aldığı genç oyuncularla gündeme gelen İspanyol devi Real Madrid'in UEFA ile başı dede girebilir. İngiliz basınında çıkan manşetlere göre, Real Madrid'in finansal faaliyetler konusunda bazı ciddi sorularla karşı karşıya ve bu yeni yapılan Arda Güler gibi Jude Bellingham gibi transferleri olumsuz etkileyeceği öne sürüldü.

Telegraph Gazetesinden Sam Wallace'a göre, yönetime kulüp maliyetlerinin yüzde 20'sinin neden hesaba katılmadığını detaylandırmayı reddetti.

Real Madrid'in, ödemelerinin yaklaşık 135 milyon eurosu için "diğer işletme giderleri" alt kategorisi adı altında yer aldı. Bunun 122 milyon eurosunun ne gideri olduğu ise açıklanamadı. Kulüp, 2017-18 mali yılında "Providence" adlı özel sermaye grubuyla imzalanan ve gelecekteki gelir akışlarının satışı karşılığında kulübe para veren bir anlaşmaya cevap vermeyi reddetti. Anlaşma uzatıldı ve değeri artırıldı.

KULÜBE GÖRE YASADIŞI DEĞİL

Kulübün gelecekteki sponsorluğunun yüzdesinden kazandığı tutarlar Madrid'in hesaplarında borçtan ziyade gelir olarak adlandırıldı. Providence ile yapılan anlaşmanın yasadışı olduğunu gösteren bir durum yok, yalnızca UEFA'nın mali kontrollerine uygun olup olmadığı sorgulanacak. 

UEFA SORUŞTURMA BAŞLATABİLİR

UEFA'nın başlatacağı bu soruşturma kapsamında Real Madrid'in muhasebeleştirme tarzının FFP'ye uygun olmadığı anlaşılırsa transfer yasağına kadar cezalar verilebilecek. UEFA'dan böyle transfer yasağında ise Bellingham ve Arda Güler gibi yeni transferlere İspanyol devi lisans çıkaramama sorunuyla karşı karşıya kalacak.