Akşam Gazetesinin derlediği habere göre;

Fenerbahçe'nin 18 yaşındaki 10 numarası Arda Güler, Avrupa'nın dev takımlarını adeta birbirine düşürdü. "therealchamps.com" sitesi, Arda Güler için son olarak devrede olan İspanyol devi Real Madrid'in işleri iyice karıştırdığını manşetine taşıdı. "Türk Messi" olarak adlandırlan milli yıldızın sözleşmesinde yer aaln "1500 dakika forma giymezse, sezon sonunda 5 milyon euroya serbest kalır" maddesinin de iştah kabartıcı olduğu ifade edildi. Arda Güler şu ana kadar tüm kulvarlarda 630 dakika sahada kaldı.

Ekonomik sorunlar içerisinde  olan Barcelona'nın, 5 milyon euroyu Fenerabhçe'ye verdikten sonra Arda'yı ikna etmesi bekleniyordu. Lakin habere göre; Real Madrid, dengeleri bozdu. Çünkü Arda'nın resmi teklif gelmesi durumunda Barcelona yerine Real Madrid'i tercihte bulunacağı konuşulan haberler arasında. Devrede Atletico Madrid de bulunuyor. Ancak genç futbolcunun en büyük hayalinin Real Madrid takımında oynamak olduğu ifade edildi. lakin Eflatun-Beyazlılar şu anda transfere dair resmi bir adımda bulunmadı.

Real Madrid, genç yıldızın durumunu incelerken bir taraftan da maç kasetleri izleniyor. Yaz aylarında oldukça hareketlilik yaşanabilir. Arda, 1500 dakika süre alamasa bile kulübüne 5 milyon eurodan daha fazla para kazanç sağlayabilir.