Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun gelecekte çok şey beklediği isimlerden biri olan Arda Güler artık İstanbul'da sayılı günler geçiriyor. Kariyerini Avrupa'da devam ettirmeye hazırlanan genç futbolcunun yeni adresinin neresi olacağı konusunda pek çok tahmin yürütülüyor. Diğer yandan taraftarlar hem kendisinden hem de ailesinden 1 yıl daha kalmaları yönünde talepte bulunuypr. Yönerim de yıldız ismi elinde tutabilmek adına son kozlarını oynuyor. Diğer yandan Arda'nın gitmek istediği takım belli oldu.

648dc18a80a0331db0f0fc46

İsteyeni çok

Transfer olduğu Gençlerbiriliği'nden İstanbul'a gelerek sarı lacivertli formayı sırtına geçirdikten sonra her geçen gün adın adından daha da fazla söz ettirmeyi başaran Arda Güler birçok takımı da peşinden koşturdu. PSG'den Bayern Münih'e, Ajax'tan Barcelona'ya kadar pek çok dünya devinin adı yazıldı. Oyunlarda da Türkiye adına en üst seviyede yer alarak geleceğin yıldızlarından biri olarak gösterdi. 51 karşılaşmada Fenerbahçe adına 9 kez rakip fileleri sarsıp 12 de asist yaptı. 3 defa da milli takım formasını terletti.

648dc0b780a0331db0f0fc41

Gitmek istediği takım belli oldu

Transferin gözdesi olan Arda Güler'in gönlünde yatan takım da belli oldu. Genç yıldız son UEFA Avrupa Ligi şampiyonu ve La Liga'nın köklü kulüplerinden Sevilla'yı istiyor. Endülüs ekibi transferde avantajlı bu sebeple. Diğer yandan Jorge Jesus nedeniyle Benfica. Lizbon ekibi bir başka milli futbolcumuz Orkun Kökçü'yü 25 milyon euro karşılığında kadrosuna katmıştı.