Fenerbahçe’nin ve A Milli Futbol Takımı’nın genç yıldızı Arda Güler’in transfer süreciyle ilgili her gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. İspanyol devleri Barcelona ve Real Madrid, Arda Güler’i renklerine bağlamak için transfer yarışı içerisine girdi. Barcelona Sportif Direktörü Deco ve Futbol Direktörü Mateu Alemany Türkiye’ye geldi. Fenerbahçe yönetiminden Arda Güler ile görüşme izni alan Barcelona yöneticileri, genç yıldızla buluştu. Barcelona’nın Arda Güler transferiyle ilgili planı netlik kazandı. İspanyol kulübü genç yıldızın bir yıl boyunca Fenerbahçe’de kiralık olarak oynaması teklifinde bulundu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da Arda Güler’in Barcelona transferine olumlu yaklaştığı öğrenildi. Real Madrid ise Arda Güler’e ezeli rakibinden farklı bir teklif sundu.

arda-5

Arda Güler İstanbul’a Geliyor

Süper Lig’de sezonun sona ermesiyle birlikte tatile çıkan Arda Güler’in transfer sürecini noktalamak için İstanbul’a geleceği öğrenildi. Hem Real Madrid hem de Barcelona’nın tekliflerini değerlendiren genç yıldız son kararını açıklayacak. Arda Güler’in Barcelona’nın teklifini kabul etmeyi düşündüğü yönündeki haberlerin ise gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. 18 yaşındaki yıldız futbolcunun kariyerine Avrupa’da devam etme isteği ağırlık kazandı. Arda Güler ve ailesinin son değerlendirme toplantısında Real Madrid’in teklifine daha sıcak baktıkları öğrenildi.

3603933_0b3da4d37baada9b543f81355dc2efab_640x640

Herkes Arda Güler Barcelona’ya transfer olacak derken; yıldız futbolcu ters köşe yapabilir. Arda Güler’in Real Madrid’e transfer olmayı kabul etmesi halinde ise Fenerbahçe 17 milyon 500 bin Euro bonservis ücreti kazanacak. Barcelona’nın teklifi ise sarı lacivertli yönetim açısından daha cazip bulunuyor. Real Madrid ve Barcelona’nın Arda Güler için teklif ettiği bonservis ücretleri arasında çok ciddi fark olmadığı öğrenildi. Barcelona’nın vadeli olarak bonservis ödemek istemesinden dolayı teklifi daha yüksek oldu.

t25_jorge-jesus-arda-guler-il-424

Fenerbahçe Yönetiminden Sürpriz Karar

Arda Güler transferi spor gündeminin ilk sırasında yer almaya devam ederken; Fenerbahçe yönetimin son hamlesi tartışma yarattı. Sarı lacivertli yönetimin Arda Güler transferinde yetki verdiği menajer ortaya çıktı. Geçtiğimiz sezon sporseverlerin adını sık sık duyduğu Lizelle Campbell’a yetki verildi. Fenerbahçe’nin Portekizli hocası Jorge Jesus’un yakın arkadaşı olan Lizelle Campbell, Arda Güler transferinde Fenerbahçe adına yetkili olan isim oldu. Barcelona ile görüşmeleri birebir yöneten Lizelle Campbell, taraftar arasında anlaşma sağlanmasında da etkili oldu. Geçtiğimiz sezon sarı lacivertli taraftarlar ise Jorge Jesus’un Arda Güler’e yeter kadar süre vermemesinden dolayı şikayetçi olmuştu. Lizelle Campbell aracılığı ile Arda Güler’in yurtdışına transfer edilmek istendiği iddiaları gündeme gelerek tartışma yaratmıştı.