Dünyanın en büyük kulüpleri arasında yer alan Real Madrid, 18 yaşındaki Türk futbolcu Arda Güler’i transfer ederek etkileşim rekoru kırdı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran transfer İspanyol devinin 1 milyonun üzerinde yeni takipçi kazanmasını sağladı. Real Madrid kulübünün resmi sosyal medya hesaplarında Arda Güler ile ilgili 75 paylaşım yapıldı. 500 milyonun üzerinde görüntülenme sayısına ulaşan paylaşımlar kulüp tarihinde bir ilk oldu.

arda-guler-real-madridin-sosyal-medya-rekorlarini-alt-ust-etti_8847_dhaphoto1

Sosyal Medyada Arda Güler Fırtınası

İspanya La Liga ekipleri Real Madrid ve Barcelona kulüpleri Arda Güler için transfer yarışına girmişti. Genç yıldızın Barcelona’ya transfer olacağı beklenirken; Real Madrid önemli bir hamlede bulunarak öne geçti. Arda Güler’e kiralık olarak başka takıma gönderilmeyeceği sözü veren Real Madrid, 20 milyon Euro bonservis ücreti karşılığında milli futbolcuyu renklerine bağladı. Arda Güler’in transferi sadece Türkiye ve İspanya’da değil, dünya çapında ses getirdi. Arda Güler ile ilgili sosyal medyada 75 paylaşım yapan Real Madrid, Instagram’da 742 bin 645, Facebook’ta 18 bin 920 ve Twitter’da 177 bin 432 bin yeni takipçi kazandı.

arda-guler-real-madridin-sosyal-medya-rekorlarini-alt-ust-etti_8847_dhaphoto3

İlk Kez Türkçe Paylaşım Yapıldı

Real Madrid’in sosyal medyadaki resmi hesapları tarafından ilk kez Türkçe paylaşım yapıldı. Twitter’da Arda Güler ile ilgili 31 gönderi paylaşan Real Madrid, Türkçe ‘’yükleniyor’’ kelimesi ile gönderi paylaştı. 6-8 Temmuz tarihleri arasında yapılan Arda Güler paylaşımlarının doruk noktası ise ‘’WelcomeArda’’ başlıklı hashtag oldu. Real Madrid’in paylaşımları 4 milyonun üzerinde beğeni ve 400 bine yakın retweet aldı. Arda Güler’in yer aldığı video paylaşımlarının ise 100 milyonun üzerinde görüntülendiği belirlendi. 323 milyon görüntülenme sayısına ulaşan Arda Güler paylaşımları rekorları alt üst etti.

arda-guler-real-madridin-sosyal-medya-rekorlarini-alt-ust-etti_8847_dhaphoto5

Instagram’da Rekora Ulaşıldı

Real Madrid, Instagram hesabından Arda Güler ile ilgili 22 gönderi paylaştı. 22 gönderinin toplam izlenme sayısı ise 105 milyon oldu. 37 milyonun üzerinde beğeni alan paylaşımlar yorum rekoru kırdı. Real Madrid’in Arda Güler paylaşımlarına 237 bin 161 yorum yaptığı belirlendi. Facebook’ta ise Arda Güler’in yer aldığı 15 paylaşım yapıldı. 3 milyona yakın izlenme sayısına ulaşan paylaşımlara 89 bin 152 yorum yapıldığı belirlendi. Real Madrid, Arda Güler transferiyle 1 milyonun üzerinde yeni takipçi kazandı.