Fenerbahçe'den İspanyol devi Real Madrid'e transfer olan genç yıldız Ada Güler için işler çok yolunda gitmiyor. Sakatlığı nedeniyle Real Madrid'in ABD'deki kampından maç oynayamadan ayrılarak İspanya'ya dönen Arda'nın sahalara dönmesinin beklenen uzun süreceği belirtildi.

Transfer sezonunda adından en çok söz ettiren isim kuşkusuz Arda Güler oldu. Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da gündeminde uzun süre kalan Arda Güler, iki İspanyol devini peşine taktı. Kararını Real Madrid'den yana kullanan genç yetenek 6 yıllık sözleşme imzaladı.

İki İspanyol devi Barcelona ve Real Madrid genç yetenek için adeta birbiriyle yarıştı. Kararını Real Madrid'den yana kullanan Arda Güler bonuslarla birlikte 30 milyon euroya transfer oldu. Real Madrid’in Arda Güler transferini açıkladığı sosyal medya hesapları ise rekor kırdı. 

arda güler-5

"REAL MADRID'İN EFSANESİ OLMAK İSTİYORUM" DEMİŞTİ

İmza töreninde konuşan Arda Güler, "Bugün benim hayatımın en özel günü. Bugüne kadar gelmemde katkısı olan herkese teşekkür ederim. Bugün beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Ben de bu kulübün bir efsanesi olmak istiyorum. Burada olmak benim için çok büyük gurur. Herkese çok teşekkür ederim." dedi. 

Milli futbolcu, "Buraya oynamaya geldim, çalışıp, formayı almak istiyorum." ifadelerini kullanmıştı. 

SAKATLIK SORUNU

Real Madrid ile çıktığı idmanlarda da Teknik Direktör Carlo Ancelotti'nin dikkatini çeken ve övgülerini kazanan genç yıldızın başı sakatlıkla dertte. Milli oyuncu, sakatlığı nedeniyle İspanyol takımının ABD kampını terk ederek tedavi için İspanya'ya döndü. İspanyol ekibinin resmi sitesinden yapılan açıklamada, Arda’nın tedavisine devam etmek için Madrid’e döneceği belirtildi. 

Galatasaray’da Transfer Bombaları Ardı Ardına Patlayacak! 1’i Bitti 3’ü Yükleniyor… Galatasaray’da Transfer Bombaları Ardı Ardına Patlayacak! 1’i Bitti 3’ü Yükleniyor…

Real Madrid ile ilk antrenmanlarda gösterdiği başarının ardından ABD kampı için kadroya alınmıştı ancak sakatlığı nedeniyle Manchester United ve Milan ile oynanan hazırlık maçlarında forma giyememişti. Real Madrid, milli futbolcunun sağ diz iç menisküsünde sakatlık olduğunu açıkladı.

arda güler3

SAHALARA DÖNÜŞÜ ÇOK UZUN SÜREBİLİR

İspanyol Marca Gazetesi'nin haberine göre, Arda'nın sahalara geri dönüşü tahmin edilenden daha uzun sürebilir. Gazeteye konuşan Dr. Pedro Luis Ripoll, "Arda Güler'in menisküs sakatlığı ciddiyse, menisküsün dikilmesi gerekir. Bu da 5 aylık tedavi gerektirir. Eğer menisküs sakatlığı ciddi değilse, alternatif yöntemlerle tedavi süreci 3 ayı bulur." ifadelerini kullandı.