1. Lig'de Eyüpspor'da teknik adam Arda Turan, TFF akreditasyon talimatlarına uymadığından dolayı 12 haftada 5 defa  PFDK'ya sevk edildi. Akreditasyon kartını görünür olarak takmayan genç teknik adam, 107 bin 250 TL para cezasına çarptırıldı.

1. Lig'in ilk hafta karşılaşmasında konuk olduğu Ankara Keçiörengücü maçında, akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna takmayan Arda Turan, talimatlara aykırılık sebebi ile ilk ihtarını, yazılı olarak aldı.

Arda Turan, ilk cezasını ise 6. haftadaki Ümraniyespor karşılaşmasından sonra aldı. Akreditasyon kartını görünür olarak  takmayan Arda Turan, ikinci kural ihlalinden sonra 19 bin 500 TL para cezası aldı.

Arda Turan, bir hafta sonra karşılaştıkları Sakaryaspor maçından sonra da yine aynı nedenden ötürü ceza aldı. Deplasmanda oynanan Sakaryaspor karşılaşmasında akreditasyon kartını görünür olarak boynuna asmayan Arda Turan, yine 19 bin 500 TL para cezası aldı.

Almış olduğu cezaları pek takmayan ve kural ihlaline adeta kasıtlı olarak sürdüren Turan, 8. haftada oynanan Bodrum FK karşılaşmasından sonra da aynı nedenle PFDK'ya sevk edildi. Arda Turan, bu sevkle 29 bin 250 TL para cezası aldı.


Arda Turan, ceza yedikçe kural ihlalini sürdürdü. Lig'in 10. hafta mücadelesinde Eyüpspor'un Bandırmaspor'u ağırladığı maçta akreditasyon kartını görünür olarak  takmayan genç teknik adam, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. PFDK, bu sevkten sonrada Turan'a 39 bin TL para cezası verdi.

12 haftada 5. defa kural ihlalde bulunan Arda Turan, yalnızca akreditasyon talimatlarına aykırı hareket etmekten ötürü 107 bin 250 TL ceza yiyen ilk teknik dürektör olarak Türk spor tarihine geçti.