Rusya Ligi takımlarından Zenit ile kontratının bitmesinin ardından Artem Dzyuba, Rus ekibi ile yola devam etmeme kararı vermişti.  Tecrübeli dorvet oyuncusu, Zenit ile yollarını ayırdıktan sonra farklı takımlarla görüşme gerçekleştirdiği ifade ediliyordu.  

Artem Dzyuba, Süper Lig'den Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile menajerler vasıtası ile temasa geçtiği belirtilmişti.  Süper Lig devleri ile  görüşmesine rağmen Dzyuba, herhangi bir takımla anlaşmamıştı. Yaşanan bu gelişmelerden osnra Dzyuba'ya dair önemli detaylar ortaya çıktı.

Menajer Artem Prokhorov, yapmış olduğu açıklamada Dzyuba'nın neden herhangi bir kulübe imza atmadığını açıkladı. 

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

"Artem şu sıralar kulüp arıyor. Menajeri, Nefçi Bakü ile temasta olduğunu çevresine söyledi. Türkiye'ye gitmeye hazırdı ama şu ana kadar herhangi bir takıma imza atmadı. Transfer sürecinde bir dizi faktör var. Bunlardan biri, Dzyuba'nın istediği maaş. Dzyuba, kimseyle pazarlık yapmadı. Bu yüzden, kendisine teklif götüren kulüplere de uymadı.  Türkiye'de Artem için gerçekten önemli seçenekler vardı. Ayrıca, Azerbaycan'da onu çok fazla istemediklerini biliyorum. Maaş konusu, takımlar için önemli bir etmen.  Rusya Ligi'ne gelince, kariyerine ülkesinde devam etmek istemiyor. Rus Ligi'nde onun kadar iyi forvet yok ancak ülkesinde, onu isteyen bir kulübün de olmadığını biliyorum.  Artem'in yakın gelecekce bir seçim yapması gerekiyor çünkü çember daralıyor ve transfer sezonunun bitmesine kısa bir süre kaldı." (FOTOMAÇ)