Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray’da transfer hareketliliği devam ediyor. Üst üste yıldız futbolcular ile sözleşme imzalayan sarı kırmızılı ekipte gidecek oyunculara teklifler geliyor. İtalyan yıldız futbolcu Nicolo Zaniolo için İngiliz kulübü Aston Villa devrede. Peki, Galatasaray Zaniolo transferinden ne kadar gelir elde edecek? İşte detaylar…

Sarı kırmızılılarda Nicolo Zaniolo'nun  ayrılması beklenirken, futbolcu için son olarak İngliiz Aston Villa talip olmuştu. İngiliz takımının teknik patronu Unai Emery, Nicolo Zaniolo'ya dair ilk defa açıklama yaptı.

Nicolo Zaniolo'nun gündemlerinde olduğunu itirafında bulunan Unai Emery, İtalyan oyuncu için "Listemizdeki isimlerden biri" ifadesini kullandı.

Emery, Zaniolo'ya dair düşüncelerini "Bir forvet değil, çok yönlü. Sahip olduğu niteliklerle bize yardımcı olacak bir futbolcu. Listede başka isimler de var" ifadeleri ile devam ettirdi.

Teklifin detayları ortaya çıktı

İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Aston Villa'nın Nicolo Zaniolo için Galatasaray'a yaptığı teklifin detaylarını yazdı. Romano'ya göre Aston Villa, Zaniolo'yu 1 yıllık kiralama bedeli olarak 3 milyon euro, satın alma opsiyonu 20 milyon euro ve 7 milyon euroda bonus teklif etti. İngilizler ayrıca İtalyan oyuncunun maaşının tamamını da ödemeyi teklif etti. 

Kayserispor maçı kadrosuna alınmadı

Zalgiris ile oynanan ikinci karşılaşmada yer görev almayan Zaniolo, Ljubljana maçında da kadroda bulunmadı. Son olarak Süper Lig'da yarın KAyserispor karşısında açılış yapacak Galatasaray'ın kadrosuna Zaniolo bulunmuyor.