1-MASAJ YAPTIRMAK

2-MAÇ SONU iDMAN

3-SAĞLIKLI BESLENMEK

BEŞİKTAŞ’a geldiği günden bu yana cezalı ve sakat olmadıkça maç kaçırmayan ve bu sezon da sadece iki Türkiye Kupası maçında dinlendirilen Atiba Hutchinson, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisinin sırrını açıkladı. Antalya kampından medya mensuplarının bu konudaki sorusunu yanıtlayan 32 yaşındaki Kanadalı, “Bazı küçük şeyler var. Hepsini birlikte yaptığınızda büyük bir fark ortaya çıkıyor. İdmanlardan ve maçlardan sonra sürekli açma ve germe yapmak... Yeme içmeye de özen gösteriyorum. Salonda daha çok çalışıyorum ve daha çok masaj yaptırıyorum. Bunlar birleştiğinde ciddi fark ortaya çıkıyor. Ve bunları düzenli yapıyorum” dedi.

ŞENOL GÜNEŞ SAHADA ÇOK KONUŞUR

İKİ sezon birlikte çalıştığı Slaven Bilic ile bu sezon takımın başına geçen Şenol Güneş’i de değerlendiren Atiba, ikisinin de farklı stillere sahip olduğunu söyledi. Atiba, “Bilic ile Güneş her anlamda iki farklı teknik adam. Mesela Güneş sahada çok konuşan, antrenmanlarda daha çok müdahale eden bir teknik adam. Doğru olduğunu düşündüğü ilkeler üzerinde ısrarla duran bir hoca” dedi. Ligin ilk devresine damga vuran Oğuzhan Özyakup için de konuşan Atiba, “Oğuzhan gerçekten harika bir futbolcu. Her maç üst düzey oynuyor hem savunma hem hücumda çok iyi. Kendini ve futbolunu çok geliştirdi. Bu takım ve kendisi için önemli” diye konuştu.

Bu kez şampiyonluk yarışından düşmeyiz

ATIBA, bu sezon şampiyonluk şanslarının yüksek olduğunu ancak daha yürümeleri gereken de uzun bir yol olduğunu vurguladı. Kanadalı oyuncu, “İkinci yarıda zor deplasmanlara gideceğiz. F.Bahçe, G.Saray deplasmanlarına gideceğiz. Diğer deplasmanlar da çok zor geçecek. Geçen sezon son dönemlerde fiziksel ve mental olarak bir düşüş yaşamıştık. Ancak bu sezon aynısını tekrarlamak istemiyoruz. Her maça aynı tavır ve ciddiyetle başlamalı ve öyle devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.