banner197

Aykut Kocaman'dan maç sonu açıklamalar

Aykut Kocaman Kasımpaşa maçı sonrası açıklamada bulundu...

Aykut Kocaman'dan maç sonu açıklamalar

Kasımpaşa mücadelesinden sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, Kasımpaşa'nın ligin en fizikli eliplerinden biri olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Sonuç öngörülerimizin üzerindeydi. Daha da farklı olabilirdi. İlk 25-30 dakika Kasımpaşa da öne geçebilirdi. İki takım da fizik gücü açısında Türkiye'nin en iyilerindendi. Bugünkü maç daha çok fizik olarak kuvvetli iki takımın çarpışmasıydı. İki takımdan biri oyunu kabul ettirecekti. Maçın başında bunu bize yaptılar. Çok tehlikeli bir takım. Zaaflarından yararlanıp hızlı hücumlar yaptık. Mesafeyi ayarladığımızda iyi hücumlar yaptık ve öne geçtik. Penaltıdan sonra rakibin demoralize olmasından faydalandık. Maçı kopardık derken Serkan'ın klasını yakışmayan bir hatayla ortak oldular."

İkinci yarı penaltı golünden sonra oyun kontrolünün tamamen ellerine geçtiğini anlatan Kocaman, "Milli araya girerken bizi bir üst sıklete çıkaracak, öz güvenimizi pekiştirecek bir maçtı." 

"Diğer takımlar için de fırsat olabilecek yıllardan birisi"

Aykut Kocaman, bu sezon Anadolu takımınlarından birinin şampiyonluk potasının içinde olabileceğini belirtti.

Son 3 senedir puan ve oyun olarak takımların birbirine yaklaştığını anlatan Kocaman, "Takımlar bu sene daha da yakınlaştı. 1-2 kırılgan takım var. 15-16 takım birbirine yakın. Organizasyonu pekişmiş, oyuncu seviyesini bir seviye üste çıkarmış Anadolu takımları bu seviyeye girebilir. '3 büyükler' ve Trabzonspor'un lige ilerleyen zamanlarda ağırlığını koyma ihtimalleri daha fazla. Başakşehir dönüşüm içinde. Şu an onları öngöremiyorum. 4 büyük takımın ilerleyen haftalarda ağırlıklarını koyma ihtimalleri yüksek. Diğer takımlar için de fırsat olabilecek yıllardan birisi. Neler değişir Türk futbolunda, bilmiyorum. Önümüzdeki yıllarda da bu yarış böyle devam edecek gibi, birtakım değişkenlikler olmazsa." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: TRT SPOR

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER