Fenerbahçe maçı önecsinde gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamada bulunan teknik adam Schmid, şu ifadelerde bulundu.

ZİRVE MAÇI OLACAK

Heyecanımız dorukta. Kulübümüz için çok büyük bir maç. Çoğu oyuncu için büyük bir heyecan, kariyerlerinde zirve maçı olacak. Takım olarak iyi mücadele etmek istiyoruz. Fenerbahçe'yi olabildiğince zorlamayı hedefliyoruz. 

KENDİMİZİ BASKIYA ALMAMAK ÖNEMLİ

Kendimizi bu büyük rakibe karşı baskı altına almamak çok önemli. Maçta hızlı şekilde konsantrasyonu yakalayıp takım halinde planlarımızı ortaya koymamız lazım.

FENERBAHÇE'NİN KALİTESİ ORTADA

İnanıyorum ki disiplinimizi sahaya yansıtırsak, sonucu olabildiği kadar uzatabilir ve beraberliği koruyabilirsek elimize fırsatlar gelecektir. alite olarak tartışmaya gerek yok. Fenerbahçe'nin kalitesi ortada, bir dünya devi buraya geldi. 

MUCİZENİN PEŞİNDEN KOŞACAĞIZ

Elimizdeki sınırları zorlayarak bir mucizenin peşinde koşacağız. Takımımın kuvvetine inanıyorum. Fenerbahçe'yi zorlamak için herkesin kendi limitini aşması gerekiyor.

DETAYLICA İNCELEDİM

Fenerbahçe'yi fazlasıyla inceledik. Slovacko maçında kendim sahadaydım, detaylıca inceledim. Almanya'da yardımcı antrenörken Türkiye'de çok fazla kontağım vardı. Bunların hepsini bilgi için kullandık

TARKAN SERBEST TRANSFERİ İÇİN GÖRÜŞME OLMADI

Tarkan Serbest ile görüşmemiz ise olmadı. Fenerbahçe'nin saldırgan ve atak oynayacağını bildiğimiz için kendi planımızı bu yönde hazırladık.

ORADA BİZİ BİR CEHENNEM BEKLİYOR

Kendi sahamızın deplasman olacağına inanmıyorum. Taraftarımız her zaman yanımızda. Deplasman maçı ise bizim için tarihi olacak. Öyle atmosferlere alışık değiliz. Orada tabiri yerindeyse bizi bir cehennem bekliyor. Oyuncularımızı buna hazırlamayı planlıyorum.

kaynak: NTV Spor