Cesare Prandelli: "Galatasaray'ı Çalıştırmam Hataydı!"

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Cesare Prandelli, İtalya Milli Takımı'ndan sonra sarı kırmızılılara gitmesinin hata olduğunu söyledi.

Cesare Prandelli: "Galatasaray'ı Çalıştırmam Hataydı!"

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Cesare Prandelli, kariyeriyle ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Corriere dello Sport'a konuşan Cesare Prandelli, İtalya Milli Takımı'nda görev aldıktan sonra Galatasaray'a gitmesinin hata olduğunu söyledi.

Prandelli, ”İtalya’dan sonra hemen Galatasaray’a gitmem kesinlikle bir hataydı. Hemen oyunun içine dönmek istedim ancak hatalı bir karar oldu.” dedi.

Vatandaşı ve meslektaşı Roberto Mancini'nin İtalya Milli Takımı'nın başına geçmesini değerlendiren tecrübeli teknik adam, ''Mancini’yi tebrik ettim. Cesaret gerektiren bir karar aldı, ama doğru bir karar. Milli Takım’ı çalıştırmak istiyordu. Çoğu kişi de bu karardan dolayı mutlu oldu.'' ifadelerini kullandı.

2018 Dünya Kupası'nı değerlendiren İtalyan teknik adam, ''Yeni bir şampiyonun çıkmasını istiyorum ama bu çok zor gözüküyor. Almanya, Arjantin ve Brezilya favoriler. Bir Afrika takımı şampiyon olsa çok güzel olurdu.'' şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın ardından Valencia'yı ve Al Nasr'ı çalıştıran Prandelli, şu anda herhangi bir kulüpte görev almıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER