FIFA Başkanı Gianni Infantino'dan Ofsayt kuralında flaş değişiklik kararı!

FIFA Başkanı Gianni Infantino, sıkça tartışılan kıl payı ofsayt pozisyonlarıyla ilgili flaş açıklamalar yaptı. VAR'ın çektiği çizgiye rağmen bazı pozisyonlarda kafalarda soru işareti kaldığını belirten Gianni, ''ofsayt kuralında değişikliğe gidebiliriz'' dedi.

FIFA Başkanı Gianni Infantino'dan  Ofsayt kuralında flaş değişiklik kararı!

Milliyet'in derlediği habere göre FIFA Başkanı Gianni, atağa geçen tarafa avantaj sağlayacak şekilde ofsayt kuralının değiştirileceğinin işaretini verdi..

Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin futbol dünyasına birçok faydası  olmasına rağmen, ofsaytlar ise tartışılmaaya devam ediyor..

VAR'da çekilen ofsayt çizgilerine rağmen özellikle kıl payı pozisyonlarda yaşanan tartışmalar kural koyucuları harekete geçirdi..

Konuya müdahil olan FIFA Başkanı Gianni Infantino, ofsayt kuralı ve yaşanan tarrtışmalar sonrası flaş bir açıklamada bulundu..

Infantino, "Ofsayt kuralı son 100 yılda evrim geçirdi. Ve şu an biz yine bu kuralı tartışıyoruz. Aslında bu tartışmayı VAR yüzünden yapmıyoruz. Hücum futbolunu geliştirmek için yapıyoruz..

Zaten ofsaytın evrimi de bu şekilde oldu. Kıl payı ofsaytın kaldırılmasının bu konuda faydası olabilir" diyerek kuralın değişeceğini dile getirdi..

Kaynak:Fotomaç

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2020, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER