Kazım transferi yargıda bitti

Şubat ayında Brezilya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Coritiba'dan Corinthians'a katılan ve iki yıllık sözleşmeye imza atan Colin Kazım Richards'ın transferi yargıya taşındı.

Kazım transferi yargıda bitti
Brezilya basınında yer alan habere göre; Coritiba, Colin Kazım'ın transfer taksitlerinin ilk 3'ünü ödemeyen Corinthians için mahkemede  haciz talebinde bulundu.
Corinthians, Türk Kazım için ödenmesi gereken toplam 348.401 bin euroluk 5 transfer taksidinin 257.494 bin euro tutarındaki ilk 3 taksidini ödememiş, Coritiba ile de anlaşma zemini sağlayamayınca Kazım'ın eski takımı işi mahkemeye götürmüştü.

Coritiba mahkemede; Corinthians'ın geri kalan taksitlerle beraber faizler hariç 377.435 bin euro ödemesini ve bu paranın Corinthians'ın banka hesaplarından çekilmesini istediği kaydedildi.
Konunun, hakim Nilson Wilfred Ivanhoe Pinheiro tarafından analiz edileceği belirtildi.
Coritiba ile Corinthians'ın konu hakkında geçmiş haftalarda görüştüğü ancak anlaşma sağlayamadığı vurgulandı. Corinthians'ın borçlar karşılığında oyuncu önerdiği ancak Coritiba'nın bu öneriyi kabul etmeyerek mahkemeye başvurduğu kaydedildi.
Kaynak: Ajansspor
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER