banner197

Madrid temyize taşınıyor!

FIFA, reşit olmayan oyuncuların transferinde usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle Real Madrid ve Atletico Madrid'e 2 dönem transfer yasağı getirdi.

Madrid temyize taşınıyor!

Buna göre Madrid kulüpleri, ara transfer döneminin bitiminin ardından kadrosuna 2 dönem boyunca yeni oyuncu katamayacak. Ancak hem Real Madrid hem de Atletico Madrid, usulsüzlük yaptığını kesin bir dille reddediyor.

Real Madrid Yönetimi ceza almalarına yol açan altyapı oyuncular arasında teknik direktör Zinedine Zidane’ın 4 oğlunun ve Ezequiel Garay’ın kardeşinin de bulunduğunu açıkladı.

Altyapılarına transfer ettikleri tüm oyuncuları FIFA'nın iddiasının aksine İspanya Futbol Federasyonu’na bildirdiklerini ifade eden genel direktör Jose Angel Sanchez; "Zidane’ın çocuklarını ve Garay'ın kardeşini altyapımıza aldığımız için FIFA'nın bize ceza vermesi büyük bir saçmalık. Usulsüz hiçbir işlem yapmadık FIFA'nın büyük bir hata yaptığını düşünüyoruz. Bu yüzden temyiz başvurumuzun kabul edileceğinden yüzde 100 eminiz" dedi.


Atletico Madrid Yönetimi de kendilerine karşı büyük bir haksızlık yapıldığını savundu. Başkan Enrique Cerezo, bu haksızlığın temyiz yoluyla düzeleceğine inandıklarını söyledi.

2 kulübün temyiz başvurusu başarısız olursa ceza yürürlüğe girecek. Bu durumda Real Madrid ve Atletico Madrid, gelecek sezonu transfer yapamadan geçirecek.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER