Mourinho sadece Q7'yi istemiş

Inter'in eski başkanı Massimo Moratti, Jose Mourinho'nun ilk geldiği sene sadece Ricardo Quaresma'yı takıma transfer etmek istediğini açıkladı...

Mourinho sadece Q7'yi istemiş

İtalya Serie A ekibi Inter Kulübü'nün eski başkanı Massimo MorattiJose Mourinho'nun ilk geldiği yıl sadece Portekizli yıldız oyuncu Ricardo Quaresma'nın transferini istediğini söyledi.

France Football'a Mourinho dönemiyle iligli açıklamalarda bulunan Moratti, Portekizli teknik adamdan övgü dolu sözlerle bahsederken, "Mourinho, Inter'de sadece iki sezon kaldı ama karakteri kulüple birebir örtüştü. Tıpkı 50 yıl önce Helenio Herrera gibi... Müthiş bir liderdi ve çalıştığım teknik adamlar arasında en az transfer isteyen o oldu. İlk geldiği dönem sadece Ricardo Quaresma'nın transferini istemişti. Benimseyeceği oyun sistemi için Quaresma'nın çok önemli olduğunu düşünüyordu... Quaresma beklenen performansı gösteremedi ama sonrasında da spesifik bir transfer isteği hiç olmadı." diyen Moratti, şöyle devam etti: "Inter'deki ilk yılından sonra Real Madrid'den teklif aldı. Ona kapıların açık olduğunu söyledim ama o bir yıl daha kalmak istedi ve sonunda üçte üç yaparak bize müthiş bir hediye vermiş oldu." sözlerini kullandı.

- Goal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER