Seoul'ün başı şişme bebekler ile dertte!

Güney Kore Ligi ekiplerinden FC Seoul'ün boş tribünlere koyduğu 'şişme mankenler' eleştiri konusu olurken bunların seks oyuncakları olmadığını ifade etmesine rağmen bir özür metni yayınladı.

Seoul'ün başı şişme bebekler ile dertte!

Güney Kore K Lig 1 ekiplerinden Seoul, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz şekilde pazar günü oynadığı Gwangju maçında Seoul World Cup Stadium'u yüzlerine maske takılmış şişme bebekler ile doldurmuştu.

FC Seoul, her ne kadar bunları 'özel mankenler' olarak tanımlasa da birçoğunun üstünde seks oyuncakları satan bir firmanın ismi yazan tişörtler bulunduğu gözlerden kaçmadı. Güney Kore ekibi, tribünlerde kullandıkları yapay seyircilerinin seks oyuncakları ile bağlantısı olmadığında ısrarcı olsa da gelen tepkiler üzerine bir özür açıklaması yapmak zorunda kaldı.

Güney Kore ekibi tarafında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Hayranları derinden rahatsız ettiğimiz için çok üzgünüz. En başından beri seks oyuncakları ile hiçbir bağlantıları olmadığını doğruladık. Başından beri amacımız, seyircisiz maçlar için küçük bir eğlence sağlamaktı. Ne olursa olsun FC Seoul'e destek veren, seven herkesten bir kez daha özür dilemek isteriz. Gelecekte bu tür sorunları önlemek için daha fazla özen göstereceği"

Öte yandan ankenlerin çoğu kadın olsa da aralarında bazı erkeklerin de olduğu ve hepsini sosyal mesafe kurallarına özen göstererek yerleştirdikleri dikkat çekti.

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER