Wayne Rooney: Liverpool şampiyon ilan edilmeli

Derby County'nin deneyimli oyuncusu Rooney liglerin tamamlanması için acele edilmemesi gerektiğini söyledi.

Wayne Rooney: Liverpool şampiyon ilan edilmeli

Wayne Rooney, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını yüzünden ertelenen liglerin 2019-20 sezonunun tamamlanamamasına şaşırmayacağını belirtti.

The Times'da haftalık olarak yazı yazan Wayne Rooney, bu haftaki yazısında "Dünya şu anda ciddi bir sorunla  karşı karşıya. Futbolun içindeki insanlar popülasyonun geri kalanından farklı olmamalı. Bu kriz futboldan çok daha büyük. Bence federasyon sezonları şu anki haliyle bitirebilir. Bu bence gayet adil. Liverpool şampiyon ilan edilmeli. Gerçekten harika bir sezon geçirdiler ve bunu hak ettiler. Avrupa kupalarına yükselen, Premier Lig'den düşen, Premier Lig'e yükselen takımlar da şu anki haliyle kalabilir" şeklinde konuştu.

Eğer bu sezon Premier Lig şu anki haliyle tescil edilirse, açık ara lider olan Liverpool şampiyonluğu elde edecek. Manchester city, Leicester City ve Chelsea ise Şampiyonlar Ligi vizesi almış olacak. Manchester United ise ülkesini UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek.

Bournemounth, Aston Villa ve Norwich City ligden düşen takımlar olurken; Leeds United, West Bromwich ve Fulham ise Premier Lig'in yeni takımları olarak 2020-21 sezonunda mücadele edecek.

Kaynak:Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER