banner197

Yaş 18 Değer 80 Milyon Euro!

Portekiz ekibi Benfica’nın 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Renato, Portekiz’in en iyi genç oyuncuları arasında gösteriliyor.

Yaş 18 Değer 80 Milyon Euro!
Portekiz ekibi Benfica’nın 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Renato Sanches, Avrupa’nın dev kulüplerinin transfer listelerini süslemeye başladı. İspanyol kulübü Real Madrid’in oldukça yakıdan ilgilendiği oyuncu, 18 yaşında olmasına rağmen Portekiz Ligi’nde oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Dünya Devleri Peşinde

Real Madrid’in yanı sıra, Barcelona, Manchester United ve Bayern Münih’in de oyuncuya olan ilgisinin artması, Benfica’yı harekete geçirdi. Genç oyuncusunu Avrupa’nın devlerine kaptırmak istemeyen Benfica, oyuncunun serbest kalma bedelini iki katına yükseltti. Önce 30 milyon euro’dan 45 milyon euro’ya çıkarılan bu bedel, Real Madrid’in artan ilgisiyle birlikte şimdi de 80 milyon euro’ya çıkarıldı. Bu da oyuncuyu Portekiz Ligi’ndeki en pahalı oyuncu konumuna getirdi.

Yeni Rekor Onun Olabilir 

Her ne kadar kontrattaki serbest kalma bedeli 80 milyon euro olarak belirlense de Benfica oyuncuya 60 milyon euro’nun üzerinde gelecek her teklifi değerlendirmeyi düşünüyor. Eğer böyle bir teklifin gelmesi halinde, oyuncu Portekiz tarihindeki en pahalı transfer unvanını alacak. Şimdilik bu alanda zirvede bulunan oyuncu 55 milyon euro karşılığında Porto’dan Zenit’e transfer olan Brezilyalı oyuncu Hulk. 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER