YILDIZ OYUNCU DOPİNGLİ ÇIKTI!

Liverpool, Fransız futbolcusu Mamadou Sakho'nun doping testinin pozitif çıkması sonrası deneyimli savunmacı kadro dışı bıraktı.

YILDIZ OYUNCU DOPİNGLİ ÇIKTI!
 Liverpool ve Fransa Milli Takımı'nın deneyimli savunmacısı Mamadou Sakho'nun yağ yakıcı madde kullandığı için yapılan doping testi pozitif çıktı.

Fransız radyosu RMC Sport'un iddiasına göre Liverpool, testin pozitif çıkması sonrası Sakho ile karşılıklı anlaşmaya vardı ve oyuncusunu kadro dışı bıraktı.

26 yaşındaki Sakho'nun kullandığı maddenin dopinge yol açtığını bilmediği ve yalnızca kilolarından kurtulmak için bu ilacı kullandığı öne sürüldü.

Sakho'yla ilgili sürecin, ilerleyen günlerde açılacak B numunesinin ardından netleşeceği belirtilirken, başarılı oyuncunun doping yaptığı kesinleşirse, Avrupa Ligi'nde final hedefleyen Liverpool, ve EURO 2016'nin ev sahibi Fransa için büyük kayıp olacak.

Konuyla ilgili Liverpool cephesinden resmi bir açıklama gelmezken, Sakho'nun ilerleyen günlerde UEFA ile doping konusuyla ilgili bir buluşma gerçekleştireceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER