1. Lig takımı Altay'da oynyan 17 yaşındaki savunma oyuncusu Efe Sarıkaya Avrupa'nın önemli takımlarıın radarına girdi.

Genç savunmacının son 2 haftada oynanan Boluspor ve Denizlispor (D) maçlarında İspanya devi Atletico Madrid ve İngiliz devi Manchester City takip etti.

İki takımın scout ekiplerinin de Efe Sarıkaya'nın sergilediği performansını beğendiği, Madrid ekibnin Altay'a resmi teklif götüreceği gelen haberler arasında. İngiliz devi Manchester temsilcisinin de ilerleyen günlerde İzmir ekibine resmi teklif ileteceği ifade ediliyor.

İspanyolların teklifini yettersiz bulan ve rakamı yükseltmesini isteyen Altay yönetimi Efe'nin bonservis bedeli için net bir rakam belirlemedi. Son olarak Kazımcan Karataş'ı 20 milyon TL bonservis bedeliyle Galatasaray 'a gönderen İzmir ekibi, 18 yaşına 30 Kasım 2023'te girecek Efe'den de ciddi bir bonservis geliri beklemekte.

Efe, Avrupa'dan bir takımla anlaşmaya varsa bile FIFA kuralları gereği 18 yaşından önce Türkiye'den ayrılamayacak ve 1 sene daha Altay takımında top koşturacak. 

Efe Sarıkaya, dha 18 yaşına girmeğinden ötürü Atletico Madrid, Real Madrid'in Endrick transferinde izlediği yolu dikkate alabilir. (NTV Spor)