2022 yılı kim için kötü geçti derseniz, Cristiano Ronaldo cevabı birçok kişi tarafından verilecektir. Önce Manchester United takımında yönetim, teknik kadro ve oyuncu arkadaşlarıyla yaşadığı sorunlar, ardından da Portekiz'in Dünya Kupası'nda elenmesi CR7 lakaplı Cristiano Ronaldo için 2022 senesinin kabusa dönmesine neden oldu. 

cr7alnassr (3)

Sen bu hallere düşecek adam mıydın?

Geçtiğimiz sezon İtalya Serie A ekibi Juventus'tan Mancherster United'a transfer olan Ronaldo için peri masalı gibi bir başlangıç olmuştu. İlk maşlarında düşler tiyatrosu hıncahınç dolarken CR7'nin performansı da beklentilerin üzerine çıkmıştı. Fakat peri masalı kısa sürdü. Kırmızı Şeytanlar'da yönetim kademesinden takım arkadaşlarına kadar birçok kişiyle problem yaşamaya başlayan Ronaldo, verdiği bir röportaj sonrasında Manchester United takımından resmen kovuldu. İlk 11 kadrosuna girememeye başlayan, ardından da yaşadığı problemler nedeniyle teknik ekibin üzerini çizdiği Cristiano Ronaldo, sonu kötü biten bir masal içerisinde kendisini buldu. Sosyal medya üzerinde bu senenin en çok tartışılan konularının  başında gelen CR7'nin çöküşü hakkında, "Sen bu hallere düşecek adam mıydın?" şeklinde yorumlar yapıldı. Ancak Ronaldo'nun başına gelecekler Manchester United ile sınırlı kalmayacaktı...

Milli hayal kırıklığı

Ronaldo'nun United'da yaşadıkları sadece İngiltere ile sınırlı kalmadı. Bruno Fernandes ile selam tartışması yaşadığı öne sürülen Ronaldo, bu soğukluğunu Milli Takım'a da yansıttı. Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'na otoritelerin beklentisinin aksine erken havlu atan Portekiz'de Ronaldo tartışmaları da bitmedi. Çeyrek final karşılaşmasında ilk 11'de başlatılmayan ve Fas'a elendikleri maça da son dakikalarda dahil olan Cristiano Ronaldo, göz yaşları içerisinde sahayı terk etti. CR7'nin oldukça mutsuz ve sitemkar olduğu gözlemlenirken maçtan günler öncesinde sevgilisi de Portekiz Milli Takımı'nın çalıştırıcısına tepki göstermişti. Cristiano'nun da Portekiz'in teknik adamla tartışma yaşadığı ve kampı terk etme tehdidin de bulunduğu bile öne sürüdü. Ezcümle Fas Milli Takımı'na elenen Portekiz, futbol dünyasını da şaşırttı. Portekiz'in başrol oyuncusu Ronaldo ise transfer konularıyla tekrardan gündeme bomba gibi düştü. 

cr7alnassr (1)

Suudi Arabistan Yolcusu

Suudi Arabistan'dan 200 milyon euroluk astronomik bir teklif aldığı ancak henüz cevaplamadığı söylenen Cristiano Ronaldo, Avrupa'dan da bir transfer teklifi gelmeyince soluğu Arabistan'da aldı. GOAT lakabıyla sosyal medyada ithamda bulunulan CR7, Suudi Arabistan ekiplerinden Al-Nassr ile transfer görüşmeleri yapmak üzere başkent Riyad'a gitti. Ronaldo'nun havalimanında çekilen fotoğrafları basına ve sosyal medyaya sızdırıldı.