İki farklı dönemde İspanyol devi Real Madrid'de görev yapan 3'ü Şampiyonlar Ligi olmak üzere tam 13 kupayı müzere götürerek ismini tarihe yazdıran Zinedine Zidane yeşil sahalara geri dönmeye hazırlanıyor.

30 Haziran 2021 tarihden beri takım çalıştırmayan Fransız teknik adam için flaş bir iddia gündeme geldi. Futbol kariyerinde efsaneleşen Zidane'nin ülkesi Fransa'ya dönebileceği iddia edildi.

Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'e karşı elenerek Devler Ligine veda eden Paris Saint Germain'de teknik adam Christophe Galtier'in görevi tehlikede olduğu söz konusu.

İspanyol medyasından Marca'nın haberine göre; başarısız sonuçların sürmesi durumunda Christophe Galtier'in görevine son verilmesine kesin olarak  görünürken; PSGli futbolseverlerin takımın başına Zinedine Zidane'a geçirilmesini istiyor.

Son olarak Real Madrid'e görev yapan Zinedine Zidane'ın adı daha önce de Paris Saint Germain ile geçmiş fakat anlaşma resmiyete dökülmemişti. Fransız çalıştırcının, başkent ekibine ilk defa bu derece de yakın olduğu iddia edildi.

Zinedine Zidane'nın Fransa Milli Takımı'ndan görev beklediği fakat Didier Deschamps'nın kontratının 2026 yılına uzatılmasından sonra bu olasılığın şuanlık imkansız görünmesi ile Paris Saint Germain'e olumlu yanaştığı ifade edildi.