Sezona 16'da 16'lık galibiyet serisi ile giriş yapan Fenerbahçe'nin başarısında  Edin Dzeko'nun büyük rolü bulunuyor.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre;  geldiğinde yaşından dolayı tepkilerin olduğu 37'lik golcü futbolcu, sergilediği performansla takımını sırtlarken, hem eleştirenlere yanıtta bulunuyor hem de tabi gereği gençlere taş çıkartıyor. 

Son olarak Kasımpaşa karşılaşmasında 6. dakikada golünü atran Dzeko, takımına penaltı da kazandırarak da sarı lacivertlileri rahatlatan oyuncu oldu.

Ligde 8 maçta 634 dakika süre alan golcü oyuncu, 6 gol-3 asistle 9 gole direkt etki etti. Avrupa'da ise 4 maçta 2 gol-3 asistle yıldızlaştı. Toplam olarak 8 gol-6 asistlik performans ortaya koydu.

Dzeko, sarı lacivertli takımda istikrarıyla Avrupa'yı da sallıyor. Fenerbahçe'nin en skoreri olan Boşnak yıldız, tüm kulvarlarda 14 gole direkt etki gösteririken 35 yaş üstü oyuncular arasında Avrupa'nın skora en fazla katkıda bulunan futbolcusu oldu.

Dzeko'yu; Barcelona forması giyen ve 10 gollük katkı yapan Polonyalı santrfor Robert Lewandowski takip etti. Listenin 3. sırasında Benfica'dan Angel Di Maria (8) ve Milan'dan Olivier Giroud (7) takip etti.

Dzeko Avrupa'nın zirvesinde - 5. Foto