Aydemir Akbaş, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

İşte Akbaş'ın o açıklamaları;

'Bıyığı terlememiş çocukla yenil, Belhanda'yla yenilme'
Sözlerine Galatasaray hakkında konuşarak başlayan Aydemir Akbaş, "Galatasaray'ın son dönemde elde ettiği 4 şampiyonluğa da inanmadım. Galatasaray'ın son 4 şampiyonluğu tamamiyle tesadüf ve şans. Galatasaray geçen sezon şampiyonluk yaşadı fakat oynanan futbol rezaletti. Oynanan maçlarda şut yok! Ben buna takım demiyorum. Bunlar turşu! Bıyığı terlememiş çocukla yenil ama Belhanda'yla yenilme" dedi.

‘Galatasaray’ın defans hattı korku filmi’

Galatasaray'ın genç futbolcusu Ozan Kabak ve defans hattından bahseden Akbaş, "Bizde bir şey var. Her genç oyuncu ilk çıktığında piyasaya 'aslan, kaplan...' Galatasaray'ın defans hattı korku filmi! Ben, Maicon tarzı oyuncuları 10 yıl önce seyrettim. Serdar Aziz her an sakatlanabilir, ambulans kenarda onu bekliyor" ifadelerini kullandı.

‘Süper Ligi tartışma, Türk futbolunu tartış’

Aydemir Akbaş'ın sözlerinden önemli satır başları şu şekilde:

"Süper Lig'in kalitesini tartışma, Türk futbolunu tartış. Türk futbolunda disiplin yok! Rahmetli Baba Gündüz döneminde gece 11.00'de herkes uyurdu. Ne varsa eskide var. Bugünkü kepazelik"

‘Messi virtüoz’

"Türkiye'de şu anda beğendiğim futbolcu yok. Dünya futbolunda geçen sezon Hazard'ı çok beğendim. Messi ve Ronaldo'yu kıyaslayamazsınız. İkisi de ayrı bir tarz. Messi virtüoz.

Ronaldo'da büyük bir konsantrasyon var. Ronaldo çok çalışkan"

‘Şu yöneticilere bak Allah aşkına ya’

"Bir gün rahmetli Metin Oktay’la Beyoğlu’nda yürüyoruz. Bana "Kral! Gel seninle karşıya geçelim" dedi. "hayrola" dedim. "geç geç" dedi. Karşı kaldırıma geçtik "ne oldu?" diye sordum. "Baba Gündüz geliyor" cevabını verdi. Saygıya bak. İmparator, antrenörü Baba Gündüz ile karşılaşmamak için kaldırım değiştiriyor. Önceden futbolcu yönetici ile karşılaşmamak için yolunu değiştiriyordu. Şimdi, yönetici futbolcu ile karşılaşmamak için yolunu değiştiriyor. Şu yöneticilere bak Allah aşkına ya"