Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kasımpaşa'nın lig ortalamasının üzerinde bir takım olduğunu ve güçlü bir takıma karşı bu maçı kazanmalarına rağmen fiziksel olarak hazır olmadıklarını belirtti.

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 3-2 galip olarak ayrıldıkları Kasımpaşa maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kasımpaşa'nın güçlü bir takım olduğunu belirten Kocaman, ''Kasımpaşa lig ortalamasının üzerinde atak gücüne sahip bir takım. Deplasmanda en fazla şut ve gol atan bir takım. Bu takıma karşı kendi sahamızda, kazanmayı çok istedik. Fiziki olarak eksik sayılabilecek kadro ile bu maçı kazandık. Maçı kazanmamız fiziki açından yeterli olduğumuzu göstermez. Fiziksel seviyemiz yüksek değil. Bunun için zamana ihtiyacımız var. Özellikle maçın ikinci yarısı kora kor bir mücadeleyle geçti. Oyuncularımı da kutluyorum. Fiziki gücü yüksek bir takıma karşı fedakarca oynadılar. Ligin ikinci yarısı daha yukarılara çıkmak için fiziki gücümüzü artırmamız lazım" dedi.

"Konyaspor'u tekrar Avrupa Ligi'ne taşıyacak mısınız" sorusu üzerine Kocaman, Türkiye Ligi'nin zor bir lig olduğunu, öncelikle takımın fiziksel gücünü bir adım daha ileriye götürmeleri gerektiğini, o nedenle kimseyi kandırmamak istediğini belirtti.


Kaynak:Sporx