Anastasios Bakasetas 2021-22 sezonunun özellikle Spor Toto Süper Ligin   ilk yarısında sergşlediği müthiş performansla Trabzonspor'da gelen  şampiyonluğkya büyük pay sahibi olmuştu. Karadeniz devinin yanı sıra Yunanistan Milli Takımı'nın da üstün performansını devam ettiren Anastasios Bakasetas'ın geleceğini belirleyecek bir transfer gelişmesi yaşandı.

YENİ SEZONDA OLMAYABİLİR

AKŞAM Gazetesinde bulunan haberde; adı en son Fiorentina ile geçen Anastasios Bakasetas, transferin gözdesi konumu durumunda. Bir dönem Sporting'le anlaşma sağladığı iddia edilen Yunan yıldızın yeni sezon öncesi Trabzonspor'dan ayrılabileceği ifade ediliyor. Anastasios Bakasetas'ın 12 milyon euroluk serbest kalma bedeli bulunmakta.

AÇIK KAPI BIRAKTI

Anastasios Bakasetas önceki günlerde transferiyle ilgili Yunan medyasında yaptığı açıklama ile "İyi bir teklif gelirse, kendi sınırlarımı ve ne kadar ileri gidebileceğimi de görmek isterim" şeklinde sözleri ile ayrılığa açık kapı bırakmıştı.

GELECEĞİ BELİRLEYECEK TRANSFER

Diğer taraftan Trabzonspor'da Anastasios Bakasetas'ın geleceğini etkileyebilecek bir transfer gelişmesi yaşandı. Centotrentuno adlı site, Karadeniz ekibinin Gaston Pereiro'yu karosuna katmak üzere olduğunu yazdı. Futbolcu ile ilgili çıkan iddia, Bakasetas'ın takımdan ayrılma ihtimailini tekrardan gündeme taşıdı.

1  MİLYON + BONUS

Trabzonspor'un Uruguaylı orta saha oyuncusuna 1 milyon euro ücret ve bonuslar teklif götürdüğü bilgisi haberin ayrıntısında yer aldı. Serie B'de oynamak istemeyen Pereiro'nun Trabzonspor transferine son derece olumlu baktığı belirtiliyor.

GASTON PEREİRO KİMDİR?

Gaston Pereiro, 11 Haziran 1995 tarihinde dünyaya gelmiştir. 188 cm boyunda ve 79 kilo olan Gaston Pereiro, Sol ayağını kullanmaktadır. Uruguay milli takımı için ofansif orta saha oyuncusu olarak görev yapmaktadır.

.