Fatih Terim'in Avrupa'ya ihraç ettiği 2000 doğumlu Ozan Kabak'ın ardından Yunus Akgün'ü A takıma çıkaran ve şu anda ilk 11 seviyesine getiren Galatasaray'da Emin Bayram, Metehan Baltacı ve Hamza Yiğit'ten sonra bu kez de Baran Aksaka son cevher olarak gözüküyor. Oynana hazırlık maçında kendini gösterme şansı bulan genç futbolcu, performansıyla da göz kamaştırdı.

baran aksaka

Geride kalan sezonda Galatasaray formasını Elit U19 Ligi'nde terleten ve şampiyonluğun mimarlarından biri olan 19 yaşındaki Baran Aksaka, hem Rayo Vallecano hem de Villarreal maçlarındaki formu ile A takıma göz kırptı. Teknik heyetten de tam not almayı başardı.

Orta saha merkezinde topu ileri taşımakta ve oyunu yönlendirme konusunda iyi işler çıkaran Baran, üçüncü bölge aksiyonlarıyla da Okan Buruk'a hazırım mesajı gönderdi.

UEFA Gençlik Ligi'nde de kaptanlık yapan Baran, yurt dışından kulüplerin de ilgisini çekmiş durumda. İki ayağını da etkili şekilde kullanabilen genç futbolcunun, Galatasaray'ın özellikle iç sahada ağırlıklı olarak sette hücum edeceği maçlarda daha çok süre bulması bekleniyor.

 

Hocası Mata

Galatasaray'a transfer olduğu günden bu yana kulübü benimseyen Juan Mata da Baran ile yakından ilgileniyor. Tesislerde önemli vakit geçiren İspanyol yıldızın genç futbolculara ilgi gösterdiği, onlara gerek saha içi gerek saha dışında tavsiyeler verdiği de öğrenildi.