Barcelona, yıldız golcü Robert Lewandowski'yi transfer ettikten sonra da defansbölgesine  takviye için harekete geçtiği fiade edildi.

FANATİK'in Marca'ya dayandırdığı habere göre Andreas Christensen'in transferinden sonra bir savunmacıyı daha renklerine bağlamak isteyen Katalan deci, bir diğer İspanyol ekibi Sevilla'dan Jules Kounde'yi kadrosuna dahil etmek için girişimlerini hızlandırdığı belirtildi.

Transferde önceliklerinden biri olan defans bölgesini güçlendirmeyi hedeflyen Barcelona'da hedef Jules Kounde olarak belirlenmiş olsa da transfer gözüktüğü kadar kolay olmayacağı ifade ediliyor. Sevilla, oyuncunun bonservisi için 60 milyon Euro gibi bir bonservis ücreti talep ettiği belirtiliyor.

Barcelona'nın dışında Paris Saint-Germain ve Chelsea gibi Avrupa devleri de yıldız savunmacıyı takımlarında görmek istiyorlar. Ayrıca Manchester City'de futbolcuyu izleyenler arasında fakat herhangi bir şekilde  transfer yarışına dahil olmadığı da ifade edildi.

Barcelona Kounde'nin transferinin gerçekleşmemesi durumunda  allternatiflerini de belirledi. Katalan ekibi, Kounde'yi eğer transfer edemez ise  rotasını Marcos Alonso ve Cesar Azpilicueta'ya çevireceği kaydedildi.