Yeni transferleriyle La Liga yönetiminin belirlediği maaş ve harcama sınırını aşan Barcelona, yeni oyuncuları için lisans çıkaramıyor.

La Liga devi Barcelona, yaz transfer döneminde Robert Lewandowski, Raphinha ve Jules Kounde için toplam 153 milyon euro ödedi. Frank Kessie ve Andreas Christensen ise bedelsiz olarak kadroya katılmıştı. 

İngiliz basınına göre Barcelona, fon yaratmak için varlıklarından satışlar yaparak kulüp gelirini artırmak istesede La Liga yönetimi bu girişimi reddetti. Katalan Kulübü, bu nedenle yeni transferlerinin lisansını çıkartamıyor.

HİSSE SATIŞI YAPTI

Barcelona, yeni transferlerini lig maçlarında oynatabilmek için içerik yapım şirketi Barça Studios'un yüzde 25'ini tahmini 100 milyon euro civarında bir bedele satarak gelir kaynağı yarattı.

Gerard Pique bu kez de Ferran Torres'in kardeşiyle birlikte Gerard Pique bu kez de Ferran Torres'in kardeşiyle birlikte

Barcelona'nın bir diğer planı ise gidecek oyunculardan gelir elde etmek. Bu nedenle Memphis Depay ve Frenkie de Jong gibi isimlerle yollar ayrılarak maaş giderleri düşürülecek. 

Lewandowski, Andreas Christensen ve Jules Kounde gibi isimler Rayo Vallecano karşısında oynanacak ilk hafta maçının kadrosunda yer alıyor.

LA LİGA DENETİMİNE TAKILDI

La Liga TV'deki haklarından da sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 15'lik paylarını Sixth Street adlı şirkete satan kulübün, bu satışın içindeki 150 milyon euroluk kısmını kendisi ödediği iddiasıyla La Liga, bu 150 milyonluk payı 'şişirme' sayarak yeni bir gelir olarak kabul etmiyor.