La Liga takımlarından Barcelona'nın kaptanlığını da yapan Messi, bir dönem takım arkadaşlığı da yaptığı sportif direktör Eric Abidal’in medya üzerinden takımın performansını eleştirmesine sert tepki gösterdi.

Barcelona sportif direktörü Abidal, Sport’a yaptığı açıklamalar da takımın teknik adam Ernesto Valverde döneminde beklentilerin altına düştüğünü ifade ederken, “Mutsuz futbolcular vardı. Mutsuz oldukları için yeterince çalışmıyorlardı. İçeride iletişim sorunu yaşanıyordu. Hoca ile futbolcuların arası iyiydi ama eski bir futbolcu olarak bazı şeyleri sezebiliyorsunuz. Yönetime düşündüklerimi anlattım. Bir karar almalıydık” şeklinde konuşmuştu.

Valverde geçtiğimiz ocak ayında kovulmuş yerine ise Quique Setien getirilmişti.

Ancak Katalan ekibinini sportif direktörü Abidal’in bu açıklamaları kaptan Lionel Messi’nin hoşuna gitmedi.

Instagram hesabından bir açıklama yapan Arjantinli yıldız futbolcu, “Böyle şeyleri sevmiyorum. Herkes kendi işinin sorumluluğu bilmeli ve buna göre davranmalı. İyi oynamadığımız zaman bunu sahadaki futbolcular olarak ilk biz kabul ediyoruz. Eğer futbolcular hakkında konuşacaksanız isim vermelisiniz. Çünkü bu şekilde herkesi töhmet altında bırakıp doğru olmayan söylentileri besleyip yaymış oluyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Barcelona, La Liga’da geçtiğimiz hafta Levante’yi Ansu Fati’nin golleriyle 2-1 mağlup ederek lider Real Madrid'i takibi sürdürdü.

Kaynak: Goal.com