Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir'in CEO’su Mustafa Eröğüt, ara transfer döneminde Turuncu Lacivertli takımdan Fenerbahçe’ye transfer olan milli futbolcu İrfan Can Kahveci’ile ilgili olarak Fanatik'e konuştu.

İrfan’ın transfer sürecini anlatan Eröğüt şu ifadeleri kullandı;

“Başkanımız Göksel Gümüşdağ, İrfan Can transferiyle alakalı Galatasaray ve Fenerbahçe’ye eşit seviyede davrandı. Süreç boyunca da bu böyle devam etti. İlk teklif Galatasaray’dan geldi ama görüşmeler sonunda Fenerbahçe’yle anlaştık”

Turuncu Lacivertli kulübün CEO'su Mustafa Eröğüt, basında çıkan, “İrfan Can, Galatasaray’a gitmek istiyor” yönündeki haberlerle ilgili olarak ise şunları söyledi; ''İrfan bu süreçte bize kararımız için hiç baskı yapmadı. Kulüp menfaatleri için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi. İrfan Can’ın komple bir orta saha oyuncusu olmasında Emre Belözoğlu ve Abdullah Avcı’nın büyük payı vardı. Fransa ve Almanya’dan da kulüplerle görüştük ancak onların motivasyonu daha çok sezon sonu içindi. İrfan’a Fenerbahçe’de bol şanslar diliyorum. Başarılı olacağına inanıyorum.''

Kaynak: NTV Spor