Seçim dönemine giren Beşiktaş’ta hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Bugün medyada çıkan ‘’Beşiktaş’ın acil 25 milyon euroya ihtiyacı var’’ yönündeki haberler gündemin ilk sırasına yerleşti. Siyah beyazlı taraftarların tepki gösterdiği haberlerle ilgili Başkan Ahmet Nur Çebi açıklama yaptı. Beşiktaş’ın 25 milyon euroya ihtiyacının bulunmadığını belirten Başkan Çebi, bu tarz haberlerin art niyetli olduğunu ve bilgi kirliliği yarattığını belirtti. Beşiktaş camiasının bu tarz maksatlı haberlere itibar etmemesi gerektiğini belirten Başkan Ahmet Nur Çebi, ‘’Üzüntü ve şaşkınlık içindeyim’’ dedi.

‘’Mali Tabloda Gerçekler Yer Alıyor’’

21 Ekim 2019 tarihinde göreve geldiğini hatırlatan Başkan Ahmet Nur Çebi, ‘’Yaratılmak istenen havada göreve geldiğim dönem ile bırakacağımız dönemin mali tablolarının benzer olduğu yönündedir. Gerçek mali tablo ise farklıdır. Bizim görevi aldığımız günden farklı olarak bugün itibariyle futbolcularımıza, teknik kadroda yer alan çalışanlarımıza, kulübümüzün personeline veya transferden dolayı başka bir kulübe vadesi gelmiş bir ödememiz bulunmamaktadır. Hatta avans ödemesi dahi olan futbolcularımız bile bulunmaktadır. Bu onların talepleri doğrultusunda olmuştur’’ diye konuştu.

indir-69

‘’Göreve Geldiğimde Borç Ödedim’’

Beşiktaş Başkanlık koltuğuna oturduğunda UEFA’dan borçsuzluk yazısı alabilmek için borç ödemek zorunda kaldıklarını ifade eden Ahmet Nur Çebi, ‘’O dönem personelimiz aylardır maaşlarını alamıyordu. Hem personel maaşlarını ödemek hem de borçsuzluk yazısı alabilmek için çalıştık. Bugün itibariyle yeni yönetime devreceğimiz kasa bakiyesiyle ilgili olarak çalışmaktayız. Geldiğimiz nokta açıktır. Pandemi döneminde takımdan ayrılan bir futbolcuya 8 milyon Euro ödediğimiz iddiası ise ibretliktir. Bu konuyla ilgili yargılama süreci devam etmektedir. Oyuncunun kulübümüzden talep ettiği rakam 8 milyon eurodan fersah fersah yüksetir’’ şeklinde konuştu.