Ahmet Nur Çebi gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Çebi, "Son zamanlarda Beşiktaş ve benim üzerimde oluşturulmaya çalışılan yapay bir baskı var. Bunun üzerine bazı şeyleri açıklamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu toplantıyı birkaç hafta sonra sponsorluk anlaşmalarıyla yapmak istiyordum ama biraz öne almak durumunda kaldım. Beşiktaş kongresinde en yüksek oyla seçilmiş ve en zor dönemde göreve gelmiş başkanım. Elektrikleri sönmüş, personel dağılmış, aylardır maaşlar ödenmemiş bir durumdaydı. Şu anda gününde herkese maaşın ödendiği bir kulüp olduk. İşimin başındayım. Hırsızlara, art niyetli insanlara pabuç bırakmayacağım. Sonuna kadar buradayım, Beşiktaş'ın kongresi burada işin bitti diyene kadar. Kongreye saygım sonsuz. Taraftara saygım sonsuz. Taraftarla sorunum yok." ifadelerini kullandı.

Bilet fiyatlarına değinen Başkan Çebi, şöyle konuştu: "Beşiktaş'a hileli hurdalı hiçbir şey yapmam. Açık ve şeffaf olacağımın sözünü verdim. Yıldız transfer hevesi için Beşiktaş'ı ateşe atmam. Bir futbolcunun iki ay maaşını ödemediğinizde futbolcuların kontratını feshedip gitmeye ve kalan maaşlarını talep etme hakkı var. UEFA'ya verdiğimiz bir söz var. 3 yılda Beşiktaş'ı zarar etmeyen duruma getirmemiz gerekiyor. UEFA bizi Avrupa kupalarından men etse ne olacak? Birkaç hafta sonra sponsorluk anlaşmalarını göreceksiniz. Bizim bilet fiyatlarımız inanın rakiplerimizin altında. 500 milyonluk yayın gelirinin 100 milyon dolara düştüğü süreçte birileri 1 liralık transferi nasıl 10 liraya yapıyor? Bunlar TFF'nin konuları, onlar bakacak. Yıldız transfer için Beşiktaş'ı ateşe atamam. TFF iyi niyetliyse, dürüstse ve şeffafsa, evrakları incelediğinde Ali Koç'un 'Ben 10 milyon dolar verdim, bu adam buraya 3 milyon dolara imza atmış' dediğini kale almayacak mı?"

Ahmet Nur Çebi,  Süper Lig'in 2. haftasındaki Pendikspor karşılaşmasına dair,  "(Pendikspor maçında iptal edilen gol) TFF'nin cevabına göre hata var. Hataysa cezasını verdiniz mi, özür dilediniz mi? Bunun kural hatası olarak kabul edilmesini ve maçın tekrar edilmesini istiyorum." dedi.

Siyah beyazlıların  gündemine gelen Anderson Talisca ve Sergio Ramos'la ilgili ise Başkan, "Talisca gündemde. İstenmez mi istenir. Çok istedik ama kulübü hayır dedi. Giderken niye engel olamadık dedik içimden. Ramos transferi gündeme geldi. Uğraştık. Olsun dedik. Gerçekte ne istediğini biliyor musunuz? Verebilen varsa verecek. 16.5 milyon euro, artı vergileri 25 milyon euro. İki yıllık kontrat. 50 milyon euro. Kimse sponsor olmak için beni aramadı. Geçtiğimiz sene devre arasında sağlıklı transferler yaptığımızı düşünüyorum. Bunlar da neticelere yansıdı." açıklamasında bulundu.