A Milli Takımımız, Tunus'u Farklı Geçti

A Milli Takımımız, İstanbul’da düzenlenen özel turnuvada Tunus’u 76-50'lik skorla mağlup etti.

A Milli Takımımız, Tunus'u Farklı Geçti

2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan A Milli Takımımız, İstanbul’da düzenlenen özel turnuvada Tunus’u 76-50'lik skorla mağlup etti.

A Milli Takımımız, 15 Ağustos Cumartesi günü özel turnuvada Yunanistan ile karşılaşacak. Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki mücadele saat 19:00’da başlayacak.

Millilerimiz mücadeleye Ali Muhammed, Sinan Güler, Cedi Osman, Ersan İlyasova ve Semih Erden beşiyle başladı.

Oyunun başında Ersan İlyasova ve Ali Muhammed ile sayılar bulan millilerimiz, 3.dakikada skoru 8-5’e getirdi. Mola sonrasında alan savunmasına dönen Ay Yıldızlılarımız, rakibini dengesiz atışlara zorlanmasına karşın hücumda üretken olamadı. İlk periyotu A Milli Takımımız 14-13 önde tamamladı. İkinci periyotun başında Moubarad El Mabrouk ile ilk sayılarını bulan Tunus’a millilerimiz, Ersan İlyasova ve Melih Mahmutoğlu ile üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlerle karşılık verdi. Rakibini top kayıplarına zorlayan ve hücumda da topu iyi paylaşan Ay Yıldızlılarımız, 17.dakikada 13 sayılık farkı yakaladı (28-15). A Milli Takımımız devre sonunda soyunma odasına 34-26 üstün girdi.


Üçüncü periyotun başında Semih Erden ve Ersan İlyasova ikilisiyle skor üreten millilerimiz, 25.dakikada 15 sayılık farkı yakaladı (49-34). Hücumda çok fazla top kaybeden Tunus’un boş hücumlarını Oğuz Savaş ve Cedi Osman ile değerlendiren Ay Yıldızlılarımız, durumu da 53-34’e getirdi. A Milli Takımımız son 10 dakikalık bölüme 53-35 üstün girdi. Mücadelenin final periyotunda yakaladığı skor avantajını elinde tutan Ay Yıldızlılarımız, maçtan da 76-50 galibiyetle ayrıldı. Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER