Ekpe Udoh veda mektubu yazdı

Fenerbahçe’den ayrılarak Utah Jazz’ın yolunu tutan Ekpe Udoh, sarı lacivertli taraftarlar için bir veda yazısı kaleme aldı.

Ekpe Udoh veda mektubu yazdı
Fenerbahçe'den ayrılarak Utah Jazz'ın yolunu tutan Ekpe Udoh, sarı lacivertli taraftarlar için bir veda yazısı kaleme aldı.

Udoh'un yazısı şöyle;

“Yurt içi ve yurtdışındaki tüm Fenerbahçe taraftarlarıma
Bu benim için oldukça zor olacak. Size karşı çok büyük sevgim var ve son iki yılda Fenerbahçe ailesinin bir bireyi olarak çok büyüdüm. Ama artık ileriye bir adım atmamın ve kariyerimi NBA'de devam etmemin zamanı geldi. Bu kararı verme konusu, yani tekrar NBA'de oynama şansım olursa vereceğim karar, son birkaç senedir üzerimde hep bir yüktü. Ne olur beni anlayın, bu şansı hayattaki her şeyden daha çok istiyorum. NBA'deki ilk tecrübeme göre daha iyi olabilmek için büyük mücadele vereceğim. Dünyanın en iyi liginde oynayabileceğimi ve burada rekabet edebildiğimi söyleyebilmek istiyorum.

Bu karar tamamen sevdiğim oyunu en üst seviyede oynamak için. Ama gerçek şu ki Fenerbahçe ve Türkiye kesinlikle basketbola olan aşkımı pekiştirdi. Hepiniz, benim tekrar “ben” olmamda bana yardımcı oldunuz. Ve bunun için ömür boyu minnettar olacağım.

Ve genç insanlarım, lütfen olabileceğiniz en iyi kişi olmak için çaba gösterin ve mükemmeliyet için savaşın. Kimseye, sizin herhangi bir şeyi yapamayacağınızı söylemesine izin vermeyin. Uzun yoldan giymeniz gerekse bile, sonunda buna değecektir.

Her sezon bitiminde Türkiye'ye sizleri görmeye geleceğim. Futbol maçları, basketbol kampları ve yemekler için çünkü sizler olmasaydınız ben burada olmayacaktım.

Size çok teşekkür ediyorum ve sizi seviyorum.

ADAMSIN”

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER