Ergin Ataman: Lig gerekirse yaz aylarında devam ettirilip tescil edilmeli

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun 16 kulüp ile yaptığı telekonferansın ardından ortaya atılan konuları değerlendirdi.

Ergin Ataman: Lig gerekirse yaz aylarında devam ettirilip tescil edilmeli

Basketbol kamuoyuna seslenen Ergin Ataman, lig ile ilgili kararı vermeden önce diğer liglerin vereceği kararlara bakılması gerektiğini ve acele edilmemesi gerektiğini belirtti. Rasyonel bir karar alınması gerektiğini düşünen Ataman;

Yaptığı açıklama şu şekilde: "Koronavirüs salgınının etkisiyle, bilim kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızın yönlendirmeleri sonucu, Türk halkı olarak "Evde Kal" uyarılarına uyup, virüs illetinin bir an önce geçmesi ve tüm dünyada her şeyin yeniden normale dönmesini yoğun duygularla bekliyoruz.

Dün Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 16 kulüp ile yaptığı telekonferans sonucu ortak fikir olarak ortaya atılan “Sürecin beklenmeden liglerin sonlandırılması” düşüncesinin de hepimizi etkileyen bir ruh halinde, yoğun duyguların etkisinde alınmış bir karar olarak görüyorum. Her zaman övündüğmüz Avrupa’nın en değerli basketbol liglerinden biri olmamız nedeniyle, duygulardan uzak ve rasyonel bir karar alınması gerektiğini düşünüyorum diyerek sözlerine ekledi. 

Uygun koşullar oluştuğunda ligin oynatılıp tescil edilmelidir diyen Ergin Ataman; 

"Bunu da, liglerin bugün tescil edilmesi durumunda şampiyon ilan edilecek, hem lig hem Euroleague'de lider konumda bulunan bir kulübün antrenörü sıfatıyla söylediğimin altını çizmek isterim.

Basketbol endüstrisinin tüm paydaşlarının ve sektörde çalışanların haklarının korunması için acilen tedbir alınmalı, süreç dikkatle gözlenmeli ve uygun koşullar oluştuğunda lig oynatılıp tescil edilmelidir. İfadelerini kullandı.

Kaynak: İnternet haber

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER